Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy sajáttestsúlyos fekvőtámas...

Egy sajáttestsúlyos fekvőtámasz az menyi kg-val végzett fekvenyomásnak felel meg kb?

Figyelt kérdés
Úgy tudom hogy ez a 2 gyakorlat ugyan az a mozgásminta.

2023. máj. 4. 20:50
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyszer láttam erről egy mérésen alapuló vizsgálatot (hétvégén megpróbálom megkeresni, és beküldeni ide), ami azt mutatta ki, hogy a hagyományos fekvőtámasz hozzávetőlegesen annak felel meg, mintha a testsúlyod 30%-ával fekvenyomnál rúddal. Ergo ha te 100 kilósan fekvőtámaszozol, az a célizmokat ért terhelés szempontjából 30 kilós fekvenyomásnak felel meg. Ezért lehetséges az, hogy sok tudatlan kezdő edzése abból áll, hogy simán lenyom egyszerre 250 fekvőtámaszt, aztán ettől várja a hosszútávú izomnövekedést.
2023. máj. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
Támaszkodj rá fekvőtámaszban a két kezeddel egy személymérlegre otthon. Na, nagyjából annyinak felel meg.
2023. máj. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor ha 50kg vagyok akkor nekem jobban megéri rúddal.
2023. máj. 4. 22:08
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

"ha 50kg vagyok akkor nekem jobban megéri rúddal"

Ha izomépítés és erőnövelés a cél, akkor mindenkinek jobban megéri rúddal fekvenyomni, mint otthon a nappaliban fekvőtámaszozgatni.

2023. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

A saját testsúlyos fekvőtámasz nem lehet pontosan megegyező a hagyományos fekvenyomással, mivel azok két különböző gyakorlatok, különböző izomcsoportokra és technikára fókuszálva.


A saját testsúlyos fekvőtámasz főként a mellizmokat, a tricepszet és a deltoidokat használja, míg a hagyományos fekvenyomás a mellizmokat, a tricepszet, a vállizmokat, a trapézizmokat és a bicepszet célozza meg. Ezenkívül a hagyományos fekvenyomás során a súlytábla és a súlyok használata lehetővé teszi a nagyobb ellenállás alkalmazását, mint a saját testsúlyos fekvőtámasz esetében.


A saját testsúlyos fekvőtámasz nehézsége attól függ, hogy milyen mélyen engedjük le magunkat, és mennyire erősítjük meg az izmokat, hogy ellen tudjanak állni a gravitációnak. Általánosságban elmondható, hogy egy standard saját testsúlyos fekvőtámasz (tökéletes testtartással, széles kézzel) kb. 60-70% -ának felel meg egy átlagos súlyzós fekvenyomás, de ez csak egy általánosítás.


Fontos megjegyezni, hogy minden ember más testtömeggel és izomerővel rendelkezik, így az összehasonlítás még ennél is változóbb lehet. A legjobb megoldás az, ha mindkét gyakorlatot beépítjük edzéstervünkbe, és mindkettőt rendszeresen végrehajtjuk, hogy általános erőnlétünket és izomzatunkat egyaránt javítsuk.

2023. máj. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Zizizabalo ***** válasza:
76%
Köszönjük mr. chatgpt
2023. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Xd
2023. máj. 5. 21:39
 8/8 Barbell Deadlift ***** válasza:
100%

5-ös


Nem egészen. A fekvőtámasz alapvetően a core izmokat is fejleszti, és a mozgástartomány is más.

Fekvenyomás közben meg stabilizál a bicepsz, de ne ettől várj nagy növekedést a karodon.


Egyébként ez a testsúly x 0,3 reális lehet.

2023. máj. 6. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!