Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem normális dolog sokat...

Nem normális dolog sokat költeni hobbira?

Figyelt kérdés

Szerintetek felelőtlenség elkölteni fél millió forintot hobbira úgy, hogy a fizetésem csak 270 ezer körül van?

Van spórolt pénzem, de ha már pusztán csak megemlítettem otthon a szüleimnek, hogy miben töröm a fejem kikeltek magukból, hogy nehogy kimedrészeljek adni annyi pénzt értelmetlen dolgokra. Mondván ez nem visz előrébb, haszna nincs.

Szerintem így, hogy nem ők tartanak el, külön élek a barátnőmmel, már nem kellene ezen stresszeljék magukat.



ápr. 11. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes válaszhoz többet kellene tudni. Nem mindegy, hogy milyen értéket veszel, mennyi ideig lesz hasznodra, milyen sűrűn kell rá ismét költeni, stb stb. Ha olyan dolgot veszel, amit napi, heti többszöri rendszerességgel használsz 10 éven át, akkor megéri. Ha néhány havonta újra ki kell adni érte ekkora összeget, akkor nem valószínű.
ápr. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Hacsak nem a drogozas vagy ivas a hobbid, es arra koltesz ennyit, mit kelnek ki magukbol? Te is ugy irsz, mintha nem felnott ember lennel - ez gyakori itt a gyakorin :) Te penzed, te dolgod.
ápr. 11. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is elég sok pénzt költök a hobbimra (sport), de ezzel nincs is semmi gond. Nem járok bulizni, nem iszok, nem cigizek, nem költök semmire, csak a feleségemre (nyilván neki is van önálló keresete) és a gyerekemre. Ezen kívül a kaja és a rezsi a rendszeres kiadás, de ez nyilván közös költségvetés a feleségemmel. Száz évente egyszer valamit kell javítani az ingatlanon vagy az autón, de ez megint közös költségvetés. Szerencsére nagyon jól fizető állása van mindkettőnknek, ezért bőven megtehetjük, hogy a fix kiadások mellett magunkra, a hobbinkra is költünk. Az nem állapot, hogy egy ember azért gürcöljön, hogy a kötelező kiadások mellett egy kicsi pluszt se fordíthasson magára. Valaki a hétvégi bebaszásokra, meg diszkó belépőre, meg marlboróra, meg fűre, meg motorozásra, meg a lerúgott BMW-re költ el egy valag pénzt. Hozzájuk képest amit én költök a hobbimra, az egyáltalán nem is sok.

Nyilván ha a hobbira költött pénzzel a gyerekem jólétét csorbítanám, az problematikus lenne, de szó sincs erről. Amíg jól élünk, megvan mindenünk, minőségi életmódot folytatunk, félre tudunk rakni megtakarítást, évente párszor el tudunk utazni kikapcsolódni, addig senki ne tegye szóvá, hogy mennyit költök a hobbimra. Szerencsére nekem se a szüleim, se senki más nem is teszi szóvá. Neked is azt mondom, hogy amíg kijöttök anyagilag, és a barátnőddel (egyelőre ha jól értem gyerek nélkül) fenn tudjátok tartani az egzisztenciátokat, és megteheted, hogy pénzt különítesz el a hobbidra, addig senkinek semmi köze ahhoz, hogy mire mennyit költesz.

ápr. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

3

Hozzatennem a vegehez, hogy ha nem igy van, ahhoz sincs koze senkinek, max a baratnonek,ha egy haztartasban elnek, es mondjuk nem jut rezsire.

Szuleinek lehet velemenye, de nincs beleszolasa, szinten addig amig nem erintettek - pl a kerdezo elkezdi oket lehuzni penzzel.

ápr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Mivel a kategoria”sport”

Sport hobbid testmogaz egeszseg szorakozas


Fideszes gyari matyik velemenye soha nem erdekel

ápr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Oké, szabad a gazda, mire is?
ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jó, de mire? Sport cipőre vagy órára tényleg baromság, de egy bicikli, futópad, kajak simán elvisz ennyit, ha olyan az igényed.
ápr. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kérdező=rejtélybe vesző alulfogalmazó. Sose volt még ilyen, mi?
ápr. 13. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!