Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért kell lovagláshoz hopilet?

Miért kell lovagláshoz hopilet?

Figyelt kérdés
Nem nagyon érzem szükségét, pedig április óta lovagolok. Elvileg mindenhova kell kobak, kesztyű, pálca, hopilet, lovaglónadrág és csizma, nekem nincs kesztyűm se lábszárvédőm, de még nem szóltak érte. Komolyan, miért kell?
2010. nov. 23. 18:09
 1/8 anonim válasza:
Nem kell csak kobak+hopilet egyébként arra van hogy a ló ne sértse ki a csülköd
2010. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Elvileg ezek kellenek, de lovaglónadrágban nem ésrtette fel, sőt, amikor még nem volt, melegítőben se.
2010. nov. 23. 18:34
 3/8 anonim válasza:
igazából a kötelező ruházatba csak a kobak tartozik bele akesztyű csak akkor ha a szár szét*** a kezed a hopilet vayg chaps az meg h ne kopjon ki a gatyád meg a vádlid de hidd el ha csak a nacira ráhúzol egy zoknit akk nem lesz semmi baj de ha még nagyon kezdő vagy és mozog a lábad csúszkál meg iylenek akkor szerezzetek be egyett
2010. dec. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Az 1. mondatom 2. felében van, hogy április óta lovagolok, szóval nem avgyok annyira kezdő...
2010. dec. 23. 22:39
 5/8 anonim válasza:

basszus._.

ennyi hülyét._.

nem azért van, hogy ne sértse ki a lábad.

Hanem azért, hogy biztosabban ülj a lovon, erősebben tudd szorítani a nyerget.

2011. febr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Kobak elméletileg mindig kell, méghozzá ezért, mert különben csak azért ius akkor esel, ha nincs rajtad.

Kesztyű nem fontos, szinte semmi értelme nincsen.

Pálca nem való akárki kezébe, sőt, a NEM profi szinten lovagló, hobbylovas számára NEM IS KELL!

A hopilet és a lovaglócsizma nem fér össze... Vagy lovaglócsizma, vagy lovaglócipő, és hopilet. Ezen kívül gyakori tévedés: A hopilet a lábszérvédő, és a chaps az a cuppadásra kell a nyeregben.

Lovaglónadrág igazából szőrén felesleges, de nyeregben hasznos. A dupla saját anyag-bélésű a nyereghez való tapadást erősíti (bár ezt a részt sokszor takarja a csizma, vagy a lábszérvédő.. xP) a bőrbetétes a kikopást gátollja.

Csizmát a legtöbben már csak akkor használunk, ha istállómunkát is végzünk. Lovagláshoz praktikusabb a cipő, és a lábszérvédő kombináció, jó magas szárú zoknival.

2011. júl. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bocs, nekem a lovaglócipő is csizma, amolyan bokacsizma. :,d A pálcás dologgal nem igazán értek egyet, mert vannak lustább lovak, amikhez kell, mert a csizmára nem reagálnak. Ahova én járok lovagolni, ott kivétel nélkül minden osztálylovas használ, sőt, néhány futószáras is. Amúgy kicsit eltértünk a témától, mert én csak a hopiletet kérdeztem.
2011. júl. 11. 19:18
 8/8 anonim válasza:
A hopilet megakadályozhatja azt is, hogy a cipő esésnél beakadjon a kengyelbe.
2012. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!