Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv! A közelben sportban a...

Üdv! A közelben sportban a választásí lehetőségek judo, karate, kix-box, úszás, ketrecharc, bírkózás van. Eddig judo-t, úszást, atlétikát, focit próbáltam. Milyen sportot ajánltok? 13/f 170cm 55 kg

Figyelt kérdés
2010. dec. 2. 19:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Menjél boxolni. Kellemes sport, még akkro is ha éppen a te fejedet verik péppé :)
2010. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez teljes mértékben attól függ, milyen a személyiséged, mihez van kedved, ugyanis mindegyik teljesen más felfogású és rendszerű sport. Mire van igényed?
2010. dec. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezek közül a kick-boxot tartom a leghasznosabbnak.A kéztechnika egy az egyben angol box,tehát jó a kezük és még rúgni is lehet.Ketrecharcról elküldenének ennyi idősen.
2010. dec. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Olyat szeretnék amibe jól le tudom vezetni az energiám és jól is szórakozok.
2010. dec. 3. 16:32
 5/9 A kérdező kommentje:
DE azért ne is legyen olyan egyszerű, csak keljen csinálni valamit.
2010. dec. 3. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:

ez két dologtól függ:

- neked melyik tetszik a legjobban, melyik jön be a leginkább

- ahova tudnál járni, ott milyen az edzés, az edző, a körülmények, az emberek.


Mind a kettő fontos szempont, és mi innen egyikre se látunk rá.

2010. dec. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolónak teljesen igaza van, nagyon fontos szempont az elérhetőség és az edzés körülményei amellett, hogy szimplán melyikhez van kedved.

Érdekes kakukktojás a küzdősportok között az úszás. Ez kifejezetten nagyon jó sport, és az energia levezetésére is kiváló, de szórakozás szempontjából kevesebb embernek megfelelő, mert viszonylag monoton sport, hasonlóan mondjuk a futáshoz vagy a biciklizéshez, valamint az olyan uszodabérletek, amivel elégszer járhatsz be, hogy azt igazán rendszeres és rendes mozgásnak nevezhessük, elég drágák. Szóval első közelítésben az úszást én kilőném.

A második és harmadik, amit kilőnék, a birkózás és a judo. Természetesen ezek is remek sportok, mint bármi más, és kiváló kondíciót, erőt és még külsőt is adnak, intenzív, megerőltető mozgásformák, viszont jellegük miatt esetleg kevésbé izgalmasak sokak számára, mint az ütő-rúgó sportok. A judo-t már próbáétad is, minden bizonnyal okkal hagytad abba.

Így marad a karate, a kick-box és a ketrecharc. Tovább szűkítve a kört, a karate amellett, hogy megfelelően tanulva és alkalmazva kiváló küzdelmi értékkel bír, és szinte minden kívánalomnak megfelel, amit írtál, viszont sok benne az etikett és egyéb, magához a kultúrához kötődő dolgok, valamint a gyakorlási rendszere sok szálon a formagyakorlatokhoz kötődik, ami sokak számára negatívum.

A ketrecharcot azért venném ki, mert szerintem ahhoz azért bőven kell alapozás, amire jó a judo, ha kiegészíted néhány év ütő-rúgó sporttal.

Így marad egy korábbi válaszoló ajánlása, a kick-box, ami versenycentrikus, változatos, ütő-rúgó sport, szóval talán ez a legszórakoztatóbb mind körül.

Remélem sikerült hasznos választ adnom.

2010. dec. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen sikerül!Köszönöm a válaszokat.
2010. dec. 7. 14:59
 9/9 anonim válasza:
Szerintem karatézz az nagyon jó szórakoztató és meg is tudod védeni magad :D
2010. dec. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!