Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tömegnöveléshez melyik a...

Tömegnöveléshez melyik a jobb? Ha 10-12 szer nyomom ki a könnyebb súlyt vagy pedig ha kb 6szor a nehezebb súlyt amit pl már 8szor nem tudnék kinyomni egymás után?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
mivel feltehetően nemrég kezdted azedzést, inkább a 10-15ös ismétlések kellenek, h megtanuld a mozgást, az izom használatát egyáltalán. 6os ismétlésszámig eleve csak nagyon kevés gyakorlatnál érdemes lemenni.
2010. dec. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a profik azt mondják, h 8 ismétlésszám alá sohase menj, különben az erőemelő stílusban edzel
2010. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1 évet gyúrtam,csak abba hagytam,és most kezdtem újra, de most már rendesen szeretném
2010. dec. 17. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:

ma 20:23


Ilyet nem hiszem hogy profik mondanak,mert tudják hogy az izom nem az ismétléseket számolja hanem a stimulációt érzékeli.(a poweresek meg teljesen más struktúrában és rendszerben edzenek.Nem csak az ismétlésszám más)


Ha pl te egy 10kils rúddal 1 ismétléssel szét bírod küldeni a bicepszed akkor nálad annyi elég(persze ez lehetetlen de példának jó)


A legfontosabb a szabályos gyakorlat.Utána az ismétlésszám és a legvégén az hogy mekkora volt a súly(ez pl a legnagyobb eltérés a poweres edzésekhez képest)

Általában a 6-12es ismétlések a jók 3-4 sorozatban.Persze van néhány spéci izom mint pl a vádli meg a has amire komolyabb ismétlésszám kell.Vagy mint a csuklya amire böhöm nagy súly kell és nem 6 ismétlés

2010. dec. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!