Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tejsavó koncentrátum vagy...

Tejsavó koncentrátum vagy izolátum jobb edzés után?

Figyelt kérdés

Izolátum ha jól tudom laktózérzékenyeknek való és drágább is, ezt csak edzés utána ihatom mert energia forrásként használná fel a szervezet. Tejsavó ezt ihatom reggel, edzés után és aki nem laktózérzékeny az fogyaszthatja.


Pontozás megy az értelmes válaszokra, ha lehet csak hozzáértők írjanak már.


2011. nov. 5. 18:10
 1/6 dirtboy ***** válasza:

laktóz érzékenyvagy? szerintem nem,akkor meg mit foglalkozol vele.

jobb az izolátum.

edzés után pedig nem csak protein kell hanem gyors ch is.

2011. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy az vagyok csak alapvetően tisztázni szeretném mit miért, tudom kell a ch de most direkt eltértem a ch fogyasztásról. Indoklást is kérhetnék tőled miért izolátum?
2011. nov. 5. 18:17
 3/6 dirtboy ***** válasza:
92%

magasabb biológiai értékű,könnyben hasznosul a szervezetben ennyi az előnye ha nem vagy laktóz érzékeny.

a ch pedig pont azért kell hogy ne használja el a szervezet a bevitt proteint energiaként hanem arra legyen ch.

2011. nov. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos választ adtál! Ment a pontozás!
2011. nov. 5. 18:25
 5/6 anonim ***** válasza:
Vannak ám laktózmentes fehérjék, magam is laktózintoleráns vagyok. A kettő között nem a laktóz tartalom a különbség, hanem a felszívódás.
2011. nov. 5. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mind a kettő jó edzés utánra, különbség csak árban és gyártási technológiában van. Az előbbiben kevesebb a szénhidrát és drágább, a másikban valamivel több és olcsóbb. Mivel a laktóz=tejcukor, azaz tejben található cukor és ugye a tejsavó tejből készül minden tejsavó fehérjében van laktóz, az izolátumban és a koncentrátumban is. Laktózérzékenyeknek ott vannak a növényi eredetű fehérjék(szója) vagy a tojásból készültek.
2012. jan. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!