Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az lenne a problémám hogy...

Mrtomi kérdése:

Az lenne a problémám hogy mostanában el kezdett fájni a térdem, nem folyamatosan csak ilyen villanásszerűen erős fájdalom érzet alakult ki amikor felálltam egyszer a szélről, illetve most hogy felálltam az ágyról. Milyen probléma lehet?

Figyelt kérdés
Az aktív, futós, mozgós sportot mostanában nem űzök, csak statikusat, edzőteremben. Újra kellene járnom futni? Vagy valamilyen kenőccsel érdemes lenne próbálkozni?
2010. dec. 29. 00:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha eszel glükozamint, az segít az izületeiden, Én Nutrilite-ot eszem, és azt tudom javasolni. Ettől még valóban fontos a megfelelő mozgás, és a kenőcsök is jók lehetnek, de azokhoz én nem értek.
2010. dec. 29. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Használ fastum vagy ben-gay kenőcsöt ha fáj, vagy futás elötti izület bemelegitő krémként. Ajánlatos futni származhat a fájdalom az időszakos tehermentesités miatt , a térdnek furcsa hogy nincs terhelés alatt.
2010. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én Juvita: Glükozamin-szulfát + Kondroitin-szulfát + MSM tablettát szedek, nekem bevált, ugyanaz a hatóanyag tartalma, mint a proenzinek, csak olcsóbb.


És valószínűleg a térdízületeddel lesznek a problémák.

2010. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Fejér György válasza:

Én azt gyanítom, hogy az edzőteremben 'sikerült' beszerezned egy 'kis' porc-kopást. Ez attól jön elő, hogy:

- vagy nem melegítettél be guggolás előtt (rendesen),

- vagy csúcs-kísérletre mentél és a térdednek sok volt. Ez akkor szokott előfordulni, ha valaki még nem töltött el rendszeresen legalább 2-3 évet a konditeremben, és az izom-fejlődése jelentősen megelőzte az ízületek feljődését. (Az ízületek sokkal lassabban fejlődnek, mint az izmok)


Próbáld végiggondolni, mi lehetett a kiváltó ok, és azt szűntesd meg! Ilyen esetben sajnos az is elő szokott fordulni, hogy az embernek a kritikus gyakorlattal több hónapra le kell álnia (ha nem szűnik a fájdalom), és utána nagyon fokozatosan visszavenni a terhelést.


Még TF-es lányt is láttam már jajgatni, mert túlerőltette a felkészítetlen izületeit!


Privát e-mailben többet tudok segíteni

2010. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Saten ‫҉ ***** válasza:
A legtutibb ha elmész a dokibácsihoz, ő megmondja PONTOSAN mi a gond. Tesz majd rá javaslatot mit kéne tenned
2010. dec. 29. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ(bár az utolsó, nagyokos komment felesleges volt)


Minden válasz hasznos volt.

-elkezdem a glükozamin szedést

-fastum vagy valamilyen hasonló kenőcs futás előtt

-újra elkezdem a futást, folyamatosan persze

-a porcleválás remélem nem következett be, nem végeztem nagy súllyal gugolásokat, de azért szüneteltetem az ilyesmit


Így együtt csak segít. Az az érdekes hogy erős belső késztetést érzek hogy fussak, bár rossz idő van. Lehet futás, megterhelés hiány áll fennt a szervezetnél mint az egyik kedves kommentelő is írta.

2010. dec. 29. 10:48
 7/8 anonim ***** válasza:
egem 2x mutottek, aktiv versenysport... keresztszalag szakadas plusz porclevalas...de a porc az ami szurni szokott...vagy eg ykis darab valt le...en arra tippelek ha valoban faj.... h aelotte sokat sportoltal, most h nem sprotlsz igy is elofordulhat! menj el dr -hoz most!!!
2010. dec. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sikerült megszüntetni a fájdalmat, amikor írtam, egy bizonyos behajlítási fok után is elkezdett fájni a térd... Elkezdtem kicsit futni, + kalcium tabletta, és már semmi baj nincsen.
2011. jan. 3. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!