Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gerincferdülés ellen mit...

Gerincferdülés ellen mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a gerincferdülésre: 2méter magas vagyok a testtartásom szerintem elég rossz, de azért nem annyira.. Szeretnék szép egyenes hátú derék lenni... Úszáson kívül mit ajánlotok még ami igazán segít??
2009. febr. 2. 20:39
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

ÚSZÁS! Azon kívül passz, de miért akarsz úszáson kívűl??

Az a leghatékonyabb! Főleg a hátúszás

2009. febr. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És az orvostól nem tudok kérni valami beutalót hogy javítsunk rajta?
2009. febr. 2. 20:57
 3/10 anonim válasza:
úszás, és gerinctorna, gyógytornász segít összeállítani gyakorlatot, és helyes testtartás. kondi árt a gerincnek, elősegíti a gerincferdülést!!!vagy kérd ki egy sportorvos véleményét.
2009. febr. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
21.39 es vagyok. ortophaediára kérj a háziorvostól beutalót, ő segít.
2009. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz beutalót kérni, persze, hogy! :) Ha gyógytornára mész az hatásos lesz, de az én gerincemet a jó öreg könyvmódszerrel egyenesítette ki az anyám:), aki anno spártai szigorral meneteltetett minden este 3/4 órát fel-alá- a Révay Nagylexikon egy-egy kötetével a fejemen. Nem eshetett le.:)
2009. febr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
egyébként nem mindegy, hogy hajlott, vagy csavarodott gerincről van szó
2009. febr. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én olyan helyen dolgoztam, ahová neked is érdemes lenne elmenni: mozgásszervi szakrendelés /gyerekeknek/. Ott az orvos a következőket ajánlotta /az életkorod sajnos nem derült ki, de mkinek hasznos lehet/:

nagy gimnasztikai labdát venni, és azon tanulni, szám.gépezni, mivel azon 'csak' egyenesen lehet ülni, és mivel mocorog, így nem ülsz mindig egy helyen,

aztán amit lehet, hason fekve kell tanulni, könyökölve, és akár egy takarót összehajtani a csípő alá, hogy azt is megemelje kicsit,

aztán asztal mellett suliban szorosan a padhoz húzódni, hogy legkevésbé kelljen meghajolnia a hátnak!

Ezen felül úszás, gyógytorna, gerinctorna!

Nem mellékes, hogy akiknek súlyos deformációja volt, bizony csomóan kaptak fűzőt, ezt megelőzendő érdemes odafigyelni magadra!!!

2009. febr. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 16 éves vagyok!
2009. febr. 5. 17:27
 9/10 anonim válasza:

Nagyon jó ötleteket kaptál.A fitness labda nagyon fontos és a speciális gerinctornák, úszással fűszerezve. Mindíg figyelj a helyes testtartásra, féloldalas táskát ne hordj és kényelmes, gerincbarát cipőben járj. Én már

csak annyit teszek hozzá: a lényeg, hogy ne hanyagold el! Nekem most fedeztek fel 30 évesen egy súlyos deformitást amit műtéttel kell csavarozni valószínűleg. Amúgy tökéletes a csontozatom csak a gerincferdülésemet kezelték annak idején félvállról,én pedig tudatlan voltam sajnos. Te még szépen helyre tudod hozni! Sok sikert!

2009. febr. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Sok-sok tornát...Sok hasizom hátizom erősitőt...Szerintem a Torna és az uszás is nagyon sokat segit...
2010. szept. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!