Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért nem ajánlott egymás...

Miért nem ajánlott egymás utáni napon futni? Több helyen olvastam :"soha nem fuss egymást követő napon, mindig tarts pihenőt"! De magyarázat nincsen. Én heti 3x4km et futok, többnyire kedd, szerda, csütörtök.

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Inkább azt mondanám, hogy a térdet megterheli a futás, ezért jobb ha másnap pl bicóval váltod. De ízlések és pofonok...
2011. jan. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egyszerűen azért,mert a szervezetnek pihennie kell,regenerálódnia.ez fontos,márcsak ezért is mert így gyűjt erőt a következő edzéshez.tehát az energiáddal ajánlatos takarékoskodni,ésszerűen felhasználni.ezért jó,ha tartasz egy pihenőnapot két futás között.
2011. jan. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez azért nem ilyen merev szabály. Meg amúgy is, 4 km, az semmi. Akkor merülne csak fel komolyan ez a kérdés, ha több 10 km-eket futnál, hogy akkor másnap tényleg nem túl szerencsés. De mindez függ alapvetően az edzettségtől is. Meg hát alapvetően te érzed. Ha nagyon kifáradtál, és másnap nem esik jól, akkor nem kell erőltetni, ha nem érzed ezt, akkor meg hajrá!


Én hosszabb távokban utazok, kedden és szerdán futok általában 12 km-t (emelkedő is van benne), de semmi problémát nem jelent. Pénteken meg 18-at, és vasárnap még gyakran jön egy nagy hosszú hegyi futás is. Ettől még egyáltalán nem vagyok fáradt másnap, sőt aznap se nagyon. (50/F)

2011. jan. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Heti hatszor futok átlagosan napi tíz kilométert, és minden szempontból maximálisan egészséges vagyok.

Nem a futóedzések heti elosztása számít, hanem az intenzitás és a pihenés aránya. Valóban, négy kilométer kezdőnek sem sok, lehet akár naponta is. Napi húsz kilométer sem árt, ha fokozatosan jutsz el oda. Csak ésszel kell csinálni, és kész.

Viszont heti legalább egy nap pihenő tényleg szükséges.

2011. jan. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akik sokat futnak pl Dani heti 60km , az durva. Mit kajáztok ez nagyon érdekelne? Leirnátok 1 nap mit tömtök magatokba , hogy igy birjátok a terhelést? Fogyni nem akarok , de sajnos 2010 be sikerült mikor 20km et futottam hetente, ugy látszik szarul kajáltam mellette. Nem volt tulsulyom ugy fogytam. Most nem akarok többet fogyni, inkabb hizni szeretnek ezert csökkentettem le. Futnom kell , mert szorongás miatt sportolok. Muszáj.
2011. jan. 21. 20:36
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem kajálok semmi különlegeset. Illetve, ha ez különleges, akkor elsősorban egészséges kajákon élek: Reggel gyümölcs és magok, délben valami üzemi vacak, este meg zöldségek esetleg egy kis sonkával, sajttal. És csak teljes őrlésű gabonaféléket és barna rizst eszek.


Én ezt egy tévhitnek tartom, hogy a futáshoz vagy a sporthoz valami extra különleges vagy sok kaja kéne. Csak alapvetően egészséges kell. Az erőnlét nem abból van, hogy sokat eszek szerintem. Mondjuk én nem is vagyok csak 65 kiló és 180 cm.

2011. jan. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyél, amit csak megkívánsz! Bizonyos sportok valóban speciális diétákat igényelnek (pl.: testépítés), és professzionális versenyzői szinten gyakorlatilag mindegyiknek vannak megszorításai. De amatőr szinten felesleges.

Nem attól leszel turbó, hogy bizonyos módon táplálkozol, hanem attól, hogy rendszeresen, komolyan és megfelelő módon edzel, eleget pihensz közben, és egyszerűen az élted részévé válik az edzés, ami által folyamatosan fejlődni fogsz, és egy idő után elkerülhetetlenül eljutsz egy magas szintre benne.

Hogy mondjak Neked konkrét példát: Valamikor mostanában megfőztem egy kiló rizst, és jó 60 dkg húsból, majd' fél kiló hagymából és kb. 20 dkg (igen, dkg) zsírból csináltam hozzá pörköltet, összekevertem, és ezen éltem úgy két és fél napig, és savanyú káposztát ettem hozzá. Mert ezt kívántam meg. Mostanában sok hüvelyest eszem, mert kívánom.

A zsírból nem csinálok gondot, én pusztán úgy vagyok, hogy nem a tápanyagbevitelem igazítom az edzéshez, hanem szimplán úgy edzek, hogy a mellé bármit és bárhogy zabálnék, képtelen lennék zsírt felszedni.

Durván kell nyomni, de ésszel kell eljutni odáig. Ennyi.

2011. jan. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy a heti 60 km durva-e, nos, még mindig nagyon sokat kell fejlődnöm.

Természetesen én is csak olyan szinten kezdtem, mint mindenki más: heti háromszor 12 perc futással.

2011. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!