Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha futni szeretnék, hogyan...

Ha futni szeretnék, hogyan válasszak ki megfelelő futócipőt?

Figyelt kérdés

Sajnos nincs olyan ismerősöm aki ért ezekhez, de nem is értem, nem elég a mezei 900 FTos tornacipő?

Nem betonon akarok futni, hanem földúton. Oda nem jó a sima tornacipő? Minek ezek a spéci 10-20 ezer forintos futócipők? Nincs rá pénzem, maximum 5.000 FT-t tudnék rászánni. Lehet ennyiből venni?

És megéri egyáltalán? Mert feleslegesen nem szívesen dobok ki pénzt, akkor már a mezei tornacipő is tökéletes...


Köszönöm előre 14/F.


2011. febr. 1. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyit akarsz futni, ha sokat akkor azért kell a futócipő, hogy a bokád és a térded ne menjen tönkre. Amúgy én a Saucony cipőket ajánlom. www.sauony.hu
2011. febr. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha hosszabb távon akarsz futni, akkor tényleg érdemesebb valami olyat, ami kíméli a lábadat.

[link]

például itt van egy aránylag olcsó, de nézz több félét is, több helyen, Hervis, Decathlon, de akár Tesco, Auchanban is találhatsz jó cipőket. :D

2011. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Olyan edzéstervem van, ami 40 hetes (+ 10 hetente 1-1 hét pihenő), és 1 héten 6x futnék. Szóval elég gyakran, de pénzem meg elég kevés van futócipőre, max 10.000 FT-t tudok rászánni...


Igazából azzal van a baj, hogy a környezetemben ezekhez senki nem ért, én meg nem tudom nekem melyik lenne a legmegfelelőbb, mert lehet hogy kényelmes, de mondjuk egy szakértő szerint meg lehet hogy teljesen rossz... Szóval nem akarom, hogy valami olyan cipőre dobjam ki az amúgy is csekély vagyonom, amiben aztán nem tudok futni...


Mit tudtok erre tanácsolni?:S

2011. febr. 2. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:

igazán nagy szakértő én se vagyok, de 8-10 ezer forintért már nagyon jó cipőket kaphatsz. persze a duplájáért is.

fontos, hogy vastag, rugalmas talpa és sarka legyen, ami tompítja az az ütődések erejét. meg persze hogy kényelmes legyen, bírj benne futni.

egyébként interneten is biztos találsz egy csomó dolgot a jó futócipőkről, meg persze a bolti eladók is segítenek :D

2011. febr. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!