Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Aerob, illetve ütő és rugó...

Aerob, illetve ütő és rugó erő növelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy hogy s mint érjem el azt hogy ideális alakra tegyek szert, és mellette az ütő és rugó erőm növeljem.


Terveimbe benne van az hogy konditerembe aerob edzést csinálok, súlyzós mellett ( persze előbb a súlyzós edzés, aztán pihi és aerob pl séta vagy súllyal séta, esetleg bicikli) 177 centi vagyok, és 75 kiló, szóval 3-4 kiló felesleg van rajtam. Étrend tervem is van, csirkemell rizzsel, este pedig zöldségsalátával. Eddig gondolom meg is vagyok, csak az a gond hogy az ütő és rugó technikám illetve erőm hogy fejlesszem. Magas rugást szeretném fejleszteni, csak a nyújtások mibenlétével, illetve az efajta erő növelésével nemvagyok tisztába. Boxzsák van a terembe is, illetve 1ik barátom is rendelkezik kisebb szettel, ő már 2 éve edz minden nap otthon, zsák + súlyzós edzés, de gondoltam előtte kikérem a véleményeteket mielőtt rá hagyatkoznék.


2011. febr. 3. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom,hogy Olvasd el Pavel Tsatsouline Meztelen harcos c. könyvét és edzz aszerint.Sokat erősödnél tőle.
2011. febr. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Utána néztem. Hasznos olvasmánynak tűnik, teszek 1 próbát a beszerzésére.
2011. febr. 3. 19:52
 3/5 anonim ***** válasza:
Csak nyersz vele.Még,ha nem is követed azt az edzésformát,amiről konkrétan ír,nagyon sok más hasznos dolgot tanulnál belőle,amiktől szintén fejlődnél.
2011. febr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom,akkor nem jársz semmilyen küzdősportra.

Akkor mégis ki tanítana meg rúgni?

Ha a magas rúgások tetszenek akkor nézz ki szépen egy olyan edzést ahol profik ebben,pl kick box,savate,és menj le edzésre ahol az edző megtanítja a helyes technikát.

Személyes véleményem szerint előbb érdemesebb lenne a lenti rúgásokat-combos-tökéletesre csiszolni és így haladni fölfelé,testre és végül fejre.

Egyébként a technikája elsőlábbal-helyből,belépés nélkül,a tartóláb elfordul enyhén rogyasztva,az első láb felemelkedik és kicsap,mint egy ostor.A felső tested közben hátra döntöd,hogy ne tudjanak keresztbe verni.A lábad ugyanúgy húzod vissza,mint ahogy emelted és visszapattansz alapállásba.

Hátsó lábbal meg-első lábbal kilépsz bal oldalra és ugyanúgy,mint előzőleg.

A kezeid meg közben végig állnál tartod,vagy legalábbis a közelében.

2011. febr. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Küzdősport nemsok van erre, csak kyokusin karate. Viszont ott tudnék tanúlni, csak az nem tetszik belőle hogy fejre nem lehet menni. Viszont osztálytársam, magyar bajnok ebbe a küzdősportba.
2011. febr. 4. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!