Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Az edzés utáni fehérjének van...

Az edzés utáni fehérjének van valamilyen káros hatása?

Figyelt kérdés

2 éve edzek,eddig csak természetes módon vittem be fehérjét,de most szeretnék kipróbálni valamilyen fehérjét.


Nagyon egészségtelen dolgok ezek?


Nem akarom "felpumpálni" magam,csak valamilyen alapvető fehérjére gondoltam.


Scitec 100% Whey Protein Professional-ről mi a véleményetek?


2011. febr. 13. 09:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
azért mert ez táplálék KIEGÉSZÍTŐ.Kiegészítő!!!Nem helyettesítő.A szilárd kaját nem lehet helyettesíteni semmivel
2011. febr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De akkor mégsem teljesen ugyanolyan, mint mondjuk a csirkében lévő fehérje. Természetesen tudom, hogy nem káros, de mégis miben más?
2011. febr. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

B*zdmeg nincs agyad?Nem hogy a tökömbe lehet a csirkében lévő fehérjéhez hasonlítani?

1.A tejsavó a tej savója(meglepő mi?)leszűrik koncentrálják és kész.Más az aminosav profiljuk.A motorolaj meg az étolaj sem ugyan az mert mind a kettő olaj.


2.Mikro és makronutriensekről hallottál már?Egy fehérje koncentrátum 80% körül van.A csirke 20%.Akkor gondolom a csirkében vannak más olyan tápanyagok amik egy fehérjeporban nincsenek...

Ha alapul veszünk egy isolátumot ami több mint 80%:

Kalória 95 kcal

Kalória Zsírból 9 kcal

Zsír 1 g 2%

abból telített zsírsavak 1 g 5%

Koleszterin 22 mg 8%

Nátrium 55 mg 3%

Kálium 172 mg 5%

Szénhidrát 2 g 1%

Élelmi rost 0 g 0%

Cukor 1 g

Fehérje 20 g 40%


+a sallang(édesítők stb)

Azt te sem gondolod komolyan hogy a szervezetnek ennyire van szüksége...Meg hogy állandóan non stop gyors felszívódású fehérjével b*szogatod az emésztőrendszeredet.

Arról nem is beszélve hogy az emberi szervezetnek VEGYES táplálkozásra van szüksége.

Ez kb olyan szinten volt hülye kérdés mintha azt kérdezted volna hogy:"jó e ha csak tasakos levest eszek"

Azzal meg már nem is terhellek hogy a szervezetnek mindig más felszívódású fehérjére/ch-ra/f*szomra van szüksége.


És egy személyes megjegyzés:

Nem bírom felfogni hogy egyeseknek miért nem elég ha megkapják az információt hogy mit kell enni...Nem tök mind1 hogy miért?Ez van és kész

2011. febr. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Pont, hogy én csak és kizárólag a fehérje részéről beszélek. Vagyis az egyéb dolgok, amik a változatos étrendhez szükségesek most nem játszanak. Tehát én arra gondoltam, hogy ha beviszel mondjuk 20 g fehérjét szilárd táplálékból (eltekintve az egyéb dolgoktól), akkor az miben más mint, ha ugyanazt a 20 g-ot kiegészítőből veszed be (és itt most nem az a lényeg, hogy tejsavó, szója vagy akármilyen más fehérje).


Egyébként meg a megjegyzésedhez csak annyit fűznék hozzá, hogy az értelmes ember mindig tanul és nem csak elfogadja azt, ami van. Az maradjon csak a hülyékre.

2011. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Még mindíg nem érted.Ha más makronutriensekből kell a változatosság akkor fehérjéből miért ne kéne?

MÁS AZ AMINO PROFILJA.Más a felszívódása.

De tudod mit?Fogd meg magad és próbáld ki.Nagyon hamar rá fogsz jönni hogy mi a különbség

2011. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"Nem kötekedésből, de miért van az, hogy csak kb. a napi fehérjebevitel felét ajánlott így bevinni, mert megterhelheti az emésztőrendszert stb?"


Most nem kötekedésből mondom, de ismerek olyan magyar élvonalbeli testépítőt, akinek a tömegelése kizárólag durumtésztából, proteinporból, meg nutellából állt, és semmi baja nem volt az emésztésével.

2011. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ki az?:D bocs az Offért
2011. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 antikarakter ***** válasza:
igen..az agyadra
2011. febr. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!