Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha nyárig minden nap fél órát...

Ha nyárig minden nap fél órát (kb 1-1,5 kilómétert) görkorizok, akkor lefogyhatok? És a combom kisebb lesz?

Figyelt kérdés
2011. febr. 13. 20:06
 1/8 A kérdező kommentje:
azt akarom, hogy a combom ne érjen össze. 14L vagyok 54 kg de sajnos nem arányos eloszlás. A combom röhejesen nagy. :( így van esély a fogyásra?? És minden hétem 1 órát kangoo-zok :)
2011. febr. 13. 20:07
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha diétázol is mellette, akkor biztosan. De akár naponta 5 órát is mozoghatsz, ha mellette mondjuk naponta megeszel egy kiló zsíros kenyeret..
2011. febr. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fél óra alatt be sem indul a zsírégetés.. egyén meg kajafüggő függő teljesen. Az edzőm azt mondta, hogy olyan 45 perc után indul be, de egy rendszeresen sportolónál akár 1 óra fölé is tolódhat. Azt tartsd szem előtt, hogy először mindig el kell használnia a szervezetnek a bevitt szénhidrátot.
2011. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki tíz perc alatt lenullázza a vércukrát, utána a bűvös 45 percig akkor valami éteri energiaforrásból fedezi a mozgáshoz szükséges energiát?

Kizárt, hogy fél óra alatt csak 1,5 kilométert tegyél meg, az egy nagyon kényelmes sétatempó. Ha már görkorival akarsz fogyni, akkor intervallumos edzést javaslok, csináld a következőt:

1. 5 percig haladj egészen lajhár tempóban, öregurasan, kényelmesen, bemelegítésként!

2. Haladj 1 percig kényelmes, könnyed, de alapvetően lendületes tempóban!

3. Haladj 1 percig nagyon erős tempóban, olyan gyorsan, hogy az egy perc végéig éppen, hogy tartani tudd a felvett iramot!

4. Váltogasd a 2. és a 3. pontot addig, amíg el nem fáradsz!

5. Az utolsó gyors szakaszod után haladj még 5 percig a bemelegítéséhez hasonló tempóban, levezetésként!


A hét öt napján eddz így, az első, a harmadik ésaz ötödik napon úgy, ahogy fent írtam, a második és a harmadik napon pedig hasonlóan, azzal a különbséggel, hogy a 2. és a 3. pontot csak fele annyiszor hajtod végre, mint előző nap tetted, így ezeken a napokon el sem fáradsz!

A hatodik napon, ha akarsz, végezhetsz egészen könnyed korizást még, de a hetedik nap mindenképpen legyen teljes pihenő!

Ha kérdésed lesz, írj nyugodtan!

2011. febr. 13. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, csak azért írok, hogy a megválaszoltjaim között legyen a kérdés, mert Dani írását én is megfogadom.
2011. febr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm a bizalmat, ha kérdésetek van, nyugodtan írjatok!

Továbbá igen fontos megjegyeznem, hogy ez a fajta edzésmód lényegében bármilyen kardióra remekül használható, futásra, szobabiciklire, utcai kerékpárra, elliptikus trénerre, bármire.

2011. febr. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én megfogadtam a tanácsod Dániel és nagyon hatásos. :D
2011. márc. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy sikerült vele eredményt elérned, Kedves Válaszoló! Ha felmerülnének kérdéseid, írj nekem nyugodtan!
2011. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!