Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egy személyi edző fel tudja...

Egy személyi edző fel tudja mérni, hogy egészségesen mennyit bírok?

Figyelt kérdés
Régóta nem sportoltam és dohányzom is.Régen volt hogy lejártam futópadozni, azt elég jól bírtam,de utána amint abba hagytam rosszul lettem, majdnem elájultam.(pedig bemelegítettem, sétával zártam a végét, nem futottam gyorsan, csak kocogás).Egy szemnélyi edző fel tudná mérni a teljesítményemet, hogy még ne legyek rosszul?Vagy ő csak a helyes gyakorlatokat tudja megmutatni?
2011. febr. 15. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az első találkozás pont arról szól,hogy felmérik a fizikai kondíciód,állapotod,állóképességed.

Megméri a súlyod,testzsírod ezeket mind felírja és ez után javasol olyan edzéstervet,ami számodra a legmegfelelőbb.


Természetesen látni fogja,hogy nem vb atléta vagy,uh nem fog ájulásig hajtani.

2011. febr. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Régen sportoltam, szóval külsőre akár gondolhatja is sportolok, sőt a futópadon ha nem kell sprintelni, akkor elég sokáig bírom egyenletes tempóban, inkább utána vannak gondok.Bár a szobabiciklizésben nagyon gyenge vagyok, ott nem tudok sokat tekerni.

De köszi a választ.

2011. febr. 15. 13:19
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Az, hogy futás után rosszul vagy, nem normális. Vagy nagyon leesik a vércukrod, vagy gond van a szíveddel. Egy terheléses EKG meg egy vérvétel szerintem nem árt. Az edző király dolog, de röntgen szeme nincs.
2011. febr. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 bix ***** válasza:
terheléses ekg minél előbb. ez lehet akár komoly keringési probléma is... sürgősen orvos.
2011. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 bix ***** válasza:
a dohányzást pedig a helyedben szintén azonnal tenném le ilyen tünetek mellett
2011. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

"Az, hogy futás után rosszul vagy, nem normális. Vagy nagyon leesik a vércukrod, vagy gond van a szíveddel. Egy terheléses EKG meg egy vérvétel szerintem nem árt. Az edző király dolog, de röntgen szeme nincs."


Ezzel azért vitatkoznék...=) Én is lefutok mondjuk 2000mert gyorsított tempóban, mégis a végén beszédülök..ezt teljesen normális.Se cukor beteg nem vagyok,se vérnyomással nincs gond=)

2011. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
fel. de te nem vagy egészséges.
2011. febr. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
16.16 szerintem meg ne kockáztassuk más életét azzal, hogy lebeszéljük egy terheléses EKG-ról. Lehet, hogy nincs semmi baja, de ezt mondja meg neki a doki, ne mi látatlanban!
2011. febr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ez hogy szobabicajban gyenge vagy...kinek mi.Pl én sem bírom a hosszútávú futást.Max 4000m. Az meg hogy a sprintet nem bírod kegint normális,föleg ha abba hagytad az edzést egy ideje.Am is megnézném azt az embert aki két kmert lesprintel,meg egyet is:) ugyh sztem nem kéne,a kérdezőt egyből betegnek beálítani,csak mert nem birja a futást.de mind1....
2011. febr. 21. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
De persze azért én is azt mondom,hogy nézesd meg magad...
2011. febr. 21. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!