Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó ez így vagy valami normális...

Jó ez így vagy valami normális edzésterv kéne?

Figyelt kérdés

Helló!15éves fiú vagyok 47kg és kb 162cm.2hónapja elkezdtem gyúrni és ilyeneket csinálok most:

tárogatás,hátazás,tricepsz,bicepsz,has,csukja és a végén 10p futás de a tárogatás helyett néha fekve nyomok. Ez 1 nap, és kb 4et edzek egy héten. Így folytathatom vagy valami normális edzésterv kéne hogy 1nap mondjuk 2-3 izomcsoport?


2011. febr. 17. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Én igy edzek heti 3 szor

Huzodzkodás:25 sorozatokba

Fekvenyomás:4x8

Egykezessel fekvenyomás:4x8

Nyak mögött nyomás ülve:4x8

Felhúzás:4x8

Tolodzkodás:4x5 vagy amennyi megy a végén


Ezek összetett gyakorlatok azért csinálom ezeket

2011. febr. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 modian válasza:

Én hiányolom belőle az egyszerre több izmot megmozgató gyakorlatokat, mondjuk a tárogatás meg a hát már alakul.


Olyanokra gondolok, mint a fekve nyomás, a vállból nyomás, a 45 fokos padon a fekvenyomás, vagy a húzodzkodás, vagy a tolódzkodás.


Ez mind hasznos lenne , de egyszerre túl sok, ezért azt javaslom, hogy csinálj két edzéstervet magadnak, egy A-t és egy B-t és egyszer az egyiket csinálod, máskor a másikat.


Mondjuk én úgy csinálnám a helyedben(egyébként én is most írom épp a saját edzéstervem) , hogy először a nehezebb gyakorlatok, mint a fekvenyomás, utána mondjuk tolódzkodás, ez a kettő már kicsit kimerít mindent és aztán jöhet a bicepsz, tricepsz, stb koncentrált...


Szóval igen, kell edzésterv, és meg kell tervezni az edzést. Eddig úgy csináltam, hogy bementem és amihez csak értem, de a vége az lett, hogy amit még szerettem volna csinálni, azt nem tudtam megcsinálni, mert már kivoltam nagyon fáradva, ami jó is, meg nem is.


Szerintem a 2-3 izomcsoport meg már túl gyenge, a bicepsz-tricepsz már eleve kettő. Azt javaslom, hogy valahol a kettő közt találd meg a Neked megfelelő egyensúlyt.

2011. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
bodybuilder.hu /alapismeretek
2011. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kezdőnek kifejezetten káros és értelmetlen is izolációs gyakorlatokkal bíbelődni, különösen, hogy szinte csak ezeket csinálod!

Végezz inkább csak alapgyakorlatokat eleinte (guggolás, elemelés, fekvenyomás, lehúzás/húzódzkodás, evezés, tolódzkodás, karból nyomás, katonai nyomás), és amikor már eléggé megizmosodtál, akkor érdemes formálni az összképet izolációs gyakorlatokkal.

2011. febr. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

most így szoktam nyomni hogy:

hát:25kg

tárogatás:20kg

fekve nyomás: 25kg

bicepsz rúddal:18kg

egykezes súlyzókkal: 9kg

tricepsz 1kezes súlyzóval: 5kg

tricepsz a gépné oda ahol van a hátas oda fölrakom a kiseb fogót és úgy húzom le 15kg-al

és 2db 1kezes súlyzóval 6kg-osokkal pedig magam előtt össze és két oldalra ki mell magasságba aszem az csukjára meg hátra jó

egyrészét nemrég kezdtem el de nagyrészét 3hónapja csinálom mert most mégtöbb lehetőség nyúlt hogy itthon edzek.de egész jól fejlődök 28-as karral kezdtem és most 33-as

2011. febr. 17. 19:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen, vagyis izolációs gyakorlatokat végzel, éppen erre írtam, hogy máshogy kéne.
2011. febr. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!