Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nem rossz munka után taekwondo...

Nem rossz munka után taekwondozni?

Figyelt kérdés

Elég rohangálós munkám van (cukrász) és gyakorlatilag reggel 8-tól meg sem állok. Az edzéseim általában egy-másfél órával munka után kezdődnek (19:30), tehát pihenni sincs sok időm. Az edzéseket sokszor már nagyon nehezen bírom fizikailag, ráadásul a mivel rengeteget rúgunk, csak még jobban leterhelem a lábam.

Lehetséges, hogy lesz ennek hosszú távú következménye?


2011. márc. 6. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen lesz. Erősebb lesz a lábad, megnő az állóképességed, jobban bírod majd a strapát, így egészségesebb is leszel. Persze, ha tényleg érzed, hogy nagyon nem bírod (pl. az edzés számodra nem kikapcsolódás hanem egy újabb teher) akkor néha nem árt egy kis pihi, mert kikészülhetsz idegileg.

De amúgy alapból szerintem csak a hasznodra válhat.

2011. márc. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de igazából azért kérdeztem mert van okom az aggodalomra. A problémám az, hogy mikor munka után megyek edzeni, időnként úgy érzem, mintha elmozdulna a térdízületem (nem igazán tudom mi is ez, csak próbálok kicsit rávilágítani a dologra). Nem fáj különösebben, inkább csak megrémiszt. Már kb egy éve járok edzeni, és egyre sűrűbben jön elő.
2011. márc. 6. 22:32
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem sürgősen keress föl egy sportorvost mielőtt tényleg baj lehet ebből, de legalább az edződdel konzultálj. Ha rosszul terheled meg az izületed, akkor elég hamar tönkremehetnek, és az elléggé fog fájni!
2011. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Orfeus ***** válasza:

Az edzésnek az lesz a következménye, hogy lazábbak lesznek az izületeid :) Ettől nem feltételnül kell megijedni. Nekem elég rosszak az izületeim, térdficamon is túl vagyok már, és elég nagy a hajlam arra, hogy a másik is ilyen "kijárós legyen".


Azt tudom ajánlani, hogy szedj porc/izületerősítőket, attól jobba lesz mindenképp, és ilyen sporthoz elhanyagolhatatlan. (tapasztalat :))


Ehhez a sporthoz kell erős izület, ez tény, de azt is figyelembe kell venned, hogy milyen az edződ! Nem szívózásból mondom, de az edzőn is múlik, hogy te milyen leszel.


Ha jól tudom, ti is úgy tanuljátok a rúgásokat, hogy teljesen kifordítod a lábfejed, legalábbis így kell.

Ha nem, akkor írj nyugodtan az e-mail címemre, elmagyarázom, mit hogy :) Szerencsére ehhez értek :)


17F

2011. márc. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsot.

Az edzőmben maradéktalanul megbízok, rengeteg tapasztalata van (a nevét nem akarom leírni, de taekwondós berkekben nagyon ismert, sőt elismert mesterről van szó), ő azt mondja, hogy ez a jele annak, hogy elkezdtem nyúlni.

A rúgás szabályait természetesen ismerem, már űzöm egy ideje.

Sokszor gondolom úgy, hogy igazából csak a fáradtság, és az egész napos rohangálás miatt érzek olyasmit, ami máskor teljesen természetes dolognak tűnik.

2011. márc. 7. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!