Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mely edzésfajtán vannak a...

Mely edzésfajtán vannak a legkeményebb gyakorlatok, amely kiemelkedően nagy állóképességet nyújt, és nem lassít le?

Figyelt kérdés
Crossfit-t ne említsétek, mivel utánanéztem, és sajnos horribilisen drágák az edzések (15-18 ezer Ft)! Budapesten van olyan MMA egyesület, ahol 4-5 ezer Ft közötti a havidíj (csak kedd-csütörtök tudnék lejárni, ezért nekem a 7-8 ezer Ft egy hónapra - ami nekem 8 alkalomból állna - kicsit sok lenne). A válaszokat előre is köszönöm!
2011. márc. 9. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Otthoni kettlebellezés. Egy férfiaknak alkalmas kezdő, azaz 16 kg-os kettlebell kijön 12-16 ezer forintból, és mivel egy tömör vasgolyót nehéz elrontani, az akár 100 év múlva is használható, és ráérsz évek múlva venni másikat, nagyobbat.

Ez egyszerre növel igen nagy mértékben erőt és állóképességet, és nem, hogy nem lassít le, még gyorserőt is növel kis mértékben!

Feltehetőleg lesznek, akik írják majd, hogy ha vezetett edzésen kívül a kisujjad körme hegye hozzáér egy kettlebell fogantyújához, akkor abban a pillanatban gerincsérvet, izomszakadást és koponyatörést szenvedsz, aminek oka, hogy a kettlebellezés az RKC. jóvoltából szerintem (ez egy vélemény, szerintem) erősen túlpropagált. Holott megfelelő óvatossággal, ésszel és türelemmel igenis egyénileg is megtanulható a kettlebell helyes használata (pl. Pavel Kezdd el a Kettlebellt! című könyve alapján).

Tehát én otthoni kettlebelles edzést javaslok, persze a lehető legnagyobb odafigyeléssel és óvatossággal gyakorolva!

2011. márc. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Csak az előttem szólót tudom megerősíteni ebben. Én jártam 1 hónapig edzésre, együtt edzettünk haladókkal is ezért tapasztalatból írom. Az instruktor sem varázsló, nála is tudod rosszul csinálni a dolgokat és megsérülhetsz ha eszetlen vagy. A nagyobb hibákat kijavítja, a kisebbekről pedig te tájékoztatod ha érzed h vmid fáj. De a kettlebel erőssége, hogy mindössze 2 gyakorlattal(török,swing) az egész testedet eddzed.
2011. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!