Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyúrás! Heti 3 thai box...

Gyúrás! Heti 3 thai box edzésem van! Hétfő, szerda, péntek. Kedd, Csütörtök szeretnék kondizni. De nem tudom hogy milyen gyakorlatokat végezzek? Mellezni és bicepszezni szeretnék!

Figyelt kérdés
segitsete
2011. márc. 20. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát akkor mellezz és bicepszezz.. Ezeket mondjuk sokan egyszerre egy napon szokták letudni szóval nem is feltétlen kéne kétszer lejárnod.

És ha már kérdted, írok pár gyakorlatot ezekre...

Bár nem tudom, hogy otthon vagy teremben szeretnél produkálni, de bátorkodom egy termes megoldást levésni.

Szóval kezdés: 5 perc intenzitásnövelős futás (a pulzus megemelkedése érdekében) Ezek után egy rövid gimnasztika a csukló, váll könyék területére. Ezek után fekve nyomás. 1 bemelegítő majd 4*-i ismétlés egyre nagyobb súlyokkal.

A bemelegítés legyen úgy 15 db majd ez a szám egyre menjen lejjebb és lejjebb a súly növekedésével egyidejűleg. (pl.: 14-12-10-8-6) Ezután elmégy a kézi súlyzókhoz, beállítasz egy padon 60 fokra és belelöksz 12öt aztán egy komolyabb súllyal 8at. Ezután a 60 fokot egyel lejjebb rakod (Ez padonként más fokot jelent) és ezzel is belelöksz kettőt, de itt már nem feltétlen kell a 12höz ragaszkodni, szóval lehet az előző nagyobb súlyzóval ismét 2*8at tolni. Ezután ismét megint egyel lejjebb rakod a padot és megint 2*8at belelöksz egy normális mennyiségű súlyba.

Ezután lerakod a padot teljesen vízszintbe és tárogatsz úgy 3*-4* 10-12öt... Ezután nyomsz egy áthúzást szintén ugyan így 3*-4* 10-12öt.

Ezután nyomsz egy bicepszet állva francia rúddal. (Ismét beletolsz egy kisebb súlyba vagy 15öt és majd csak eztán raksz rá több súlyt és csökkented a darabszámot.) Itt is elég az első +3 ismétlés. Ezután sima egykezes súlyzókkal váltott karú bicepsz, állva, beforgatva... Ennek nem tudom a spéci nevét, de oda se neki. Itt is elég 3*-4* 8-10 ismétlés... Ezután még tolsz valami szimpatikus gyakorlatot bicepszre még (ez lehet kalapács, szűk fogású bicepsz francia rúddal szkott padon mondjuk vagy még sorolhatnám)..a lényeg, hogy ez a szisztéma maradjon, amit leírtam.

2011. márc. 20. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A verekedéshez viszont szerintem inkább mell, váll és láb szükséges. A kar izmai annyira nem is.. Szóval a mell-bicepsz és a váll-láb megoldást lehet nagyobb siker övezné idővel.
2011. márc. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen !
2011. márc. 20. 10:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Vagy a teljes testedzések.
2011. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!