Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Power Protein és más szójafe...

A Power Protein és más szójafehérje tartalmú étrend-kiegészítők valóban károsak?

Figyelt kérdés
Azt mondta az orvosom illetve a neten is olvastam hogy hirtelen szívhalált okozhat
2011. márc. 26. 17:35
1 2
 11/12 snack16 ***** válasza:

NEM! nem károsak, utánnaolvastam,tapasztaltam ha ésszerű mennyiségben fogyasztod. A túl sok szója nem jó ez tény.

A növényi hormonoktól ne félj(fitovegyületek,szójában: Daidzein,Geisztein) mert erősítik a csontokat,inkat,csökkentik a koleszterinszintet és ösztrogén csökkentő hatása is lehet(a könyvem szerint: "A fitoöstrogének nincenek hatással a vér ösztrogénszintjére, de ha ezekhez(sejtek östrogénreceptoraihoz) a receptorokhoz kapcsolódnak, z ösztogénhez Hasonló hatást váltanak ki, ha alacsony ennek a hormonnak a szintje, ha viszont magas a szint, antiösztrogén hatás keletkezik". Ösztrogénhez HASONLÓ szerkezetű, de nem ösztogén. Ösztogén a férfiak vérében is van, ha szintje magas, nagyobb a prosztatarák kialakulásának veszélye. A szója fitoösztrogénjeiről úgy vélik, védelmet nyújthat a prosztatarák ellen." Amúgy meg a felesleges tesztoszteront a szervezet ösztrogénné alakítja, a szója meg csökkenti ezt a pluszt. A peak szerint(és olvastam a bodybuliding.com-on is) a szója+tejsavó jó kombináció( [link] gondoljunk bele 85-90%-90 feletti %-os egy szója fehérje izolátum, tehát az "egyéb" anyagok aránya lényegesen lecsökken(!!20 grammnál ez 2000mg minden egyéb dologra!!. A szója emészthetősége nem olyan jó, ahogy mondják 74 a b(iological) v(alue)-je a húsoké 79-80. plusz magas az arginin szintje ami jó az érrendszernek,növekedési hormon termelődésnek.Elméletileg anyagcsere fokozó hatása van és ami szinén fontos eLÉRHETŐ ÁRÚ(sajnos mostanság ez is számít). Akinek meg olyan a vércsoportja az nagyon jól tudja emészteni a szóját(lásd Kormány Misi)...

A power protein(érzésre kb 40% szóját tartalmaz- shop.builderen ezt olvastam)van benne tejsavó(magas BCAA tartalom,jó emészthetőség),és kazein(magas glutamin tartalom,fokozatosan szabadítja fel az aminósavakat)+hozzáadott glutamin,vitaminok. Magáért beszél.

Ez az én konklúzióm.

2012. aug. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 snack16 ***** válasza:
A szívhalálos dolgot szerintem NEM embereken vizsgálták és mi azért nem vagyunk állatok(mármint biológiailag), és az könnyen lehet a túlterheltségtől. ázsiában nem hal meg mindenki szívmegállásban PEDIG OTT KVASOK SZÓJÁT ESZNEK:DDD és elég régóta.(sőt pl japánban elég egészségesek az emberek,és sokáig élnek[igaz ennek sok más oka is van,de a lényeg hogy nem árt nekik a szója])
2012. aug. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!