Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan szerettessem meg...

Hogyan szerettessem meg magammal a futást?

Figyelt kérdés

Elég duci vagyok és futni szeretnék, hogy minél gyorsabban lefogyjak. Az is zavar, hogy mások látnak, de a legnagyobb baj az, hogy egyszerűen gyűlölöm a futást... de tudom, hogy az e legjobb zsírégető... hogyan szerettessem meg magammal? (egyszerűen lusta is vagyok ahhoz, hogy fussak, meg nagyon nem esik jól, nem fűlik hozzá a fogam)

ha sikerült "megszerettetnem" vagyis csinálom, akkor hogy kezdjem (mennyiség, idő, tempó, stb...)

14/l


2011. márc. 27. 18:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kezdj el tempósabban gyalogolni kezdetnek.Ha már könnyen megy 45perc-1 óra akkor térj át a lassú kocogásra.Amúgy meg sz@rd le,hogy látnak,nem miattuk akarsz lefogyni,hanem miattad.
2011. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja és a legfontosabb.Állíts össze egy jó diétás étrendet: [link]
2011. márc. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Hát, el kell hogy keserítselek, egy csomó ismerősöm fut azért, hogy fogyjon, de mindegyik ugyanolyan "duci" (bár én jobban kedvelem a dagadt szót) maradt.


Nem azért van ez, mert a futás rossz, vagy nem hatékony. Hanem azért, mert rossz emberek futnak. Lusta vagy, kényes, hedonista (a csokit biztos szereted), csinálhatsz bámit, futhatsz, úszhatsz, súlyzózhatsz, nem fog sikerülni. mert LUSTA, és AKARATGYENGE vagy.


A külsőd is ezt tükrözi. a dagadtságod a belső tulajdonságaid jelzése. Itt van ez a "duci" lány, zabálja a csokit, nézi a tv-t, semmi hasznosat nem csinál, ahhoz nem fűlik a foga. Szerinted kinek kell egy ilyen nő?

2011. márc. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Ott a .
2011. márc. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

konkrétan a kérdésre válaszolva:


szoktasd magad hozzá szép lassan, fuss mindig egy picivel többet. el kell telnie egy időnek, mikor futás közben nem az pörög a fejedben megállás nélkül, hogy "mennyire gyűlölöm ezt az egészet" és mindjárt kiköpöm a tüdőmet, de miután ezen a részén túl leszel, élvezni fogod. jól fog esni maga a mozgás, és utána jó érzéssel tölt majd el, hogy tettél valamit az egészségedért.


ez viszont nem megy úgy, hogy lusta vagyok és nem megy, nem akarom. akarni kell, csinálni kell, különben nem megy. az egészséges testet nem adják könnyen, dolgozni kell érte keményen (beleértve egy jól összerakott étrendet is).

2011. márc. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Először is rossz a kiindulópontot. Hagyd ezt a süket zsírégetést! Én csak röhögök rajta, ha meghallom. Több helyen olvastam, hogy nincs is olyan, hogy zsírégetés, de ez most mindegy is. A lényeg az, hogy szakítani kell a külsődleges motivációval: Nem azért futok, hogy szebb legyek, nem azért, hogy zsírt égessek, hanem azért, mert futni jó. Ha ez csak egy kívülről magadra erőltetett program, amit ráadásul még utálsz is, akkor nem fog menni, akkor abba fogod hagyni. Én azért futok, mert futni jó. Mert ez egy belső igény, sőt szükséglet nálam. Én ezt felismertem, és ezt kell kell kialakítani nálad is.


Tudni kell, hogy a mozgás létszükséglet, minden normális ember belső igénye. Nem ódzkodik tőle, nem elkerülni akarja, hanem keresi az alkalmat, hogy mozoghasson. Sajnos a mai világ egy beteges életmódot tekint mintának, azt honorálja, így korán, már gyermekkorban kiölik a mozgásvágyat. Na hát ezt kell neked most már visszahozni. Ez leginkább úgy megy, ha sikerek érnek. Először csak annyit fuss, és olyan tempóban, ahogy bírod, de fokozatosan mindig növeld a teljesítményt, és hamarosan észre fokod venni, hogy megy neked, szereted, és egyre több időt akarsz erre fordítani. Futni nem a duciság miatt kell, hanem azért, mert e nélkül nem lehet (normálisan) élni. Most pont a legjobb alkalom van rá, mert tavasz van, szép az idő és a természet, nincs se hideg, se meleg, minden együtt van, tessék elindulni!

2011. márc. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hallgass kocogás közben valami ütemes zenét, koncentrál inkább arra. Kezdd kevéssel az elején, ne egy hét alatt akarj eredményt elérni. Ne fuss nagyon melegben sem, főleg, hogy van rajtad felesleg, mert nem tesz jót. Ha kitartó vagy és bírod nyárig, akkor majd szokj át hajnali, vagy esti futásra.:)
2011. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

rendben!! ma lesz az első napom, hogy elmegyek futni :)

a második válaszolónak üzenem, hogy tényleg elég lusta vagyok, de erőt veszek magamon és elmegyek futni :D

nem értem, miért kell szekálni... ha nem is fogok fogyni tőle (pedig mellette egészségesen étkezem), akkor legalább tudom, hogy nem rajtam múlik és nem lesz rossz lelkiismeretem :)

2011. márc. 28. 15:29
 9/11 A kérdező kommentje:
elnézést, a harmadik és negyedik válaszolónak üzenem!
2011. márc. 28. 15:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Számolj be, hogy sikerült!
2011. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!