Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy szerettessem meg magammal...

Hogy szerettessem meg magammal a főzést?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és nem igazán szeretek főzni, elöször az alapokat kellene megtanulnom, de nem sok kedvem van hozzá.

Tudnátok tippeket adni hogyan kezdjek hozzá? Milyen egyszerű receptekkel kellene kezdenem?


2010. febr. 1. 20:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A sikerélményen múlik. Próbálj előbb valami finom levest, mert abba menet küzben is bele tudsz nyúlni, nem úgy, mint a sütésnél, mert ha azt beraktad a sütőbe, akkor már olyan lesz, amilyen.
2010. febr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Pl. egy jó tárkonyos csirkeragulevessel.
2010. febr. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem szerettem főzni, anyu mindig piszkált, hogy álljak oda mellé és tanuljam meg :) Én inkább bármit csináltam csak főzni ne kelljen.

Aztán eljött az idő, hogy elköltöztem és így muszáj volt rávennem magam, hogy ha nem akarok sokat kiadni kajára havonta.

Ma már úgy vagyok vele, hogy nem is annyira gáz, neten keresgélek sokszor és ami megteszik, azt megcsinálom, ha elsőre nem sikerül akkor másodjára. :)

2010. febr. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a kérdés, hogy szeretsz-e igazából enni, imádod-e a gyomrodat, ínyenc vagy-e. Ha ezek hiányoznak belőled, akkor nem igazán leszel jó szakács, és talán lelkes sem. Ne ijedj meg amúgy, 17 évesen nem probléma ez. Én sem foglalkoztam ilyesmivel, most 34 vagyok, és simán kenterbe verem főzés terén az összes családtagomat - anyámat leszámítva. De hát tőle tanultam :)
2010. febr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű dolgokkal kezd, saláták, levesek, fincsi sütik :)

Míkor már belejösz sokkal könyebb lesz és élvezni is fogod.

2010. febr. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ha látod azt hogy a családod milyen jó ízűen meg eszi a főztödet,annál nagyobb siker élmény nincsen!!!:)) és tuti hogy a kedved is meg jön a főzéshez!nekem nagyon korán meg kellett tanulnom főzni,mindjárt bab levessel kezdtem:)igaz olyan sűrűre sikerült mint egy főzelék de ízlett nekik!!

talán valamilyen levest vagy tészta félét kezdésnek,

wwww.mindmegette.hu itt jó kis receptek vannak a web oldalon belüli keresőbe beírod "egyszerű" és egy csomó minden féle finom receptet kidob!!!

remélem tudtam segíteni!!sok sikert a főzőcskéhez!!!

2010. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
20:59 vagyok bocsi el írtam:www.mindmegette.hu
2010. febr. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is egyszerűekkel kezd. Pl zacskós puding, túrós tészta, palacsinta, sült/főtt tojás, rántotta, virsli...

én ezeket 13 éves létemre eltudom készíteni... :P Mert anyu tanr és sokszor kell utaznia ezekre a szemináriumokra, apám főzéstudása meg a főtt tojás :P

Em én anyunak innen veszek le recepteket: andi1976.gportal.hu, vagy azila.gportal.hu - ha már belejöttél a főzésbe. Sok sikert!! :)

2010. febr. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

37 éves vagyok..lánykoromban apám állandóan a konyhába zavart,hogy ideje megtanulni főzni..Nagyon utáltam,már a hideg kirázott ha konyhába kellett mennem.Később férjhez mentem,gyereket szültem,és mint feleség,és anya főztem.Jobbnál jobb és finomabb ennivalókat.Az utálat ugyanúgy megmaradt!

Az élet úgy hozta,hogy a második férjem egyszerűen imád főzni! Ahogy mondja,főzés közben jönnek neki a jobbnál jobb ötletei...Ezért megegyeztünk.Én mindig elmosogatok utána,és ő mindig főz,süt nekünk...Így hál istennek ritkán kell főznöm,mosogatni viszont nagyon szeretek..

Kedves kérdező..Hiába van sikerélményed a konyhában ha egyszerűen kiver a víz már a főzés gondolatától akkor bármit csinálsz sose fogsz szeretni főzni..nem vagyunk egyformák.Van aki imád van aki nem..De idővel ha saját családod lesz,úgyis fogsz főzőcskézni de szeretni akkor sem fogod..

2010. febr. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én imádok enni,és imádom a különleges kajákat.Ahogy az egyik válaszadó írta ínyenc vagyok nagyon...De UTÁLOK főzni..nem is nagyon gondolkodom azon,hogy mi legyen a speciális menü. A lehető legegyszerűbb ételeket csinálom meg..Azokat viszont nagyon jól...De nem hoz lázba a főzés...
2010. febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!