Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Gyors fehérje van itthon,...

Gyors fehérje van itthon, este felkeljek megint enni?

Figyelt kérdés

Ricotta van itthon, mert a túró marha drága volt! Az előbb gyúrtam, és toltam be fehérjét meg gyors CH-t. 1 óra múlva akarok kajálni megint!

A ricottában tejsavófehérje van a kazeines túróval szemben, tehát nem lassú hanem gyors felszívódású.

Mit csináljak? Egyek kb. 21:30-kor, meg utána valamikor 22-23 körül is? (A fehérjémmel sem vagyok kisegítve, mert az 100% tejsavófehérje.)

25 dekát eszek meg, hozzá 1 dl natúr joghurtot, édesítővel.


2011. márc. 28. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
kívánom hogy ez legyen a legnagyobb problémád :) szard le, egyél amennyit jól esik.. most éveken át ezen görcsölni felesleges :)
2011. márc. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ne görcsölj ezen, ha tejsavód van éjjelre, akkor azt tolod. Nem fogsz beledögleni az éjszakai katabolizmusba, kivéve ha testépítő versenyző vagy, mert ez esetben nem kelsz fel reggel!

2011. márc. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 clint ***** válasza:

a ricottában 100 grammban 12 gramm fehérje és 10 gramm zsír van.

Ha betolsz egy 250 grammos adagot a szervezeted a fehérjékből ló...szt sem fog megérezni a zsírból annál inkább.

Felejtős mint fehérjebevitel. Az egyetlen tejtermék amit lehet fehérjebevitelre használni az a zsírszegény túró!

(a porokat nem számítva) mascarpone, ricotta stb-stb nem, hacsak nem valami 1% körüli a zsírtartalma.

2011. márc. 29. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi!


Mostantól csak zsírszegény túrót eszek estére. :S

Van más lassú fehérjeforrás is az utolsó étkezésre?

2011. márc. 29. 08:22
 5/5 clint ***** válasza:

hús.

A tojásfehérje a tejsavóhoz hasonló gyorsaságu.

2011. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!