Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fáj a mellizmom vagy a bordám....

Fáj a mellizmom vagy a bordám. Hogy tudnám eldönteni melyik?

Figyelt kérdés

Birkózás közben sérülhettem meg, de akkor nem vettem észre.

Már 10 napja mintha éles izomláz lenne egyik mellizmomban (nyomásra és feszítésre fáj), illetve

mély belégzéskor és kilégzéskor is fáj.


Nem közönséges izomláz az biztos. Viszont érdekelne végülis a bordám sérült-e le, vagy az izmom erőltettem túl.


Köszi az ötleteket!


2011. ápr. 4. 09:58
 1/6 anonim ***** válasza:

GreenTea


Attól függ hogy sérültél meg. Bekékült az érintett terület?

2011. ápr. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Röntgenvizsgálat kimutatja, hogy a csont megrepedt-e.
2011. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Strigi válasza:

A mellizom nem légzőizom, vagyis ha izomláz miatt fájna, akkor folyamatos lenne, nem légzés közben.


Mivel légzési mozgások közben fáj, lehet bordarepedés vagy egyszerű zúzódás. Egyrészt a fájdalom mértékéből, másrészt a külsérelmi nyomokból lehet következtetni. Ha kívülről súlyosnak látszik, pl. észrevehetően, nagy területen kék, akkor valószínűbb a zúzódás, ha kívülről szinte semmi, akkor inkább repedés.


Ajánlom, hogy fordulj orvoshoz, jó esetben nem fal fel.

2011. ápr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Kívülről semmi sem látszik.


Nem is súlyos talán, csak akkor fáj ha nagy be/ki légzést csinálok, vagy "kidomborítom a mellemet". Illetve ha befeszítek.... Csak már zavar, hogy 10 napja nem merek mellizmommal erőt kifejteni, mert gondolom csak rontanék a helyzeten....


Köszi mégegyszer!

2011. ápr. 4. 15:56
 5/6 anonim ***** válasza:
Menj el orvoshoz, az is lehet hogy kicsit meghúzódott, de ez szerintem is borda lesz.
2011. ápr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

GreenTea


Igen, én is az orvost javasolom! Ha nincs külső nyoma a sérülésnek akkor is zúzódhatott vagy akár repedhetett a borda.

2011. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!