Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Lehet még szertornász belőlem?

Lehet még szertornász belőlem?

Figyelt kérdés

13/L vagyok, 7-10 éves koromig szertornáztam, de utána abbahagytam és kosaraztam. Most szeretnék újra belekezdeni, lehet esélyem, hogy nagyon jó szertornász lehetek? Akár olimpiára is mehetnék? Vagy már késő? (Ahol eddig voltam, nem volt túl "profi" hely.) Most már annyira nem vagyok hajlékony, de még tudok fejen és kézen állni, meg szekrényt ugrani, meg ilyen "könnyebb dolgokat". Visszanyerhetem a régi hajlékonyságomat? És ha igen kb. mennyi idő? Szegeden van nagyon jó szertorna csapat?

Köszi!!


2011. ápr. 8. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ha abból indulunk ki, hogy a kínai lányok ennyi idősen olimpiára mennek, akkor nem! De még nagyon sokat tudsz fejlődni, mivel fiatal vagy. Én azt javaslom, ha szeretnéd ezt csinálni, akkor menjél csak vissza tornászni!

2011. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nos .. velem is ez a probléma, hogy szeretem a változatosságot...

Kiskoromban csináltam egy táncot, amit végül abba hagytam, mivel elmentem teniszezni.

Majd szintén 13 éves koromban kezdtem újra táncolni, de már egy másikat. Azóta jártam már szinte mindenféle táncra(pár évig csináltam őket)...:)

Most meg egy senkinek érzem magamat, hogy semmiben sem értem még el profi szintet. De ami késik nem múlik, szerintem lehet még belőlem bárki:)

a Teniszt egyesületben csináltam, de sajnos azt is abba hagytam 4 év után:S


Ezzel csak azt szeretném mondani, hogy kezd újra, de semmi esetre se hagyd ott más miatt. Még fiatal vagy, simán mehetsz még versenyezni, max 18 éves korod körül.


A hajlékonysággal sem lesznek nagy gondjaid:)

Pont 13 éves voltam, amikor elkezdtem újra nyújtani és lement a spárga, hátsó béka stb. De azt tegyük hozzá, hogy én elég megszálott vagyok, nem tudom kitől örököltem...:D

Akkor nem érdekel semmi és senki csak az, hogy lent legyen a spárgám, kb. a lakásban mindent hasznosítottam a nyújtáshoz, széket, asztalt, létrát, puffot stb.:D

Az emberi lelemény... még olyannal is probálkoztam, hogy a hátsó békánál magamra tegyek egy 10kg-os macska almot, csak nem jött össze...

A többit hamarabb az angol spárgát pedig kb. 9 hónap után tettem le.


De semmi esetre se csináld olyan ész nélkül mint ahogy én anno:D

Csak szép lassan, fokozatosan...

De hétvégén amikor nincs táncóra, mindig megnézem, hogy nem fejlődött-e vissza a spárgám a két nap alatt:D

2011. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
:DD Hát akkor belevágok és próbálkozok, remélem tudok elérni valamit!! Ja és Köszi a válaszokat!! :D
2011. ápr. 9. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha nem volt elég profi hely és tudsz fejen és kézenállni, akkor olyan mitha most kezdenéd....a szekrényugrás nem száít semmit mivel ott nincs szekrényugrás, csak (lóugás de már az sem) asztal.....és ha 13 éves vagy kb. versenyre sem tudsz elmenni nemhogy olimpiára! Azok a 13 éves lányok akik ilyen korban olimpián vannak (ami nem lehetséges mert asszem 17 év a "korhatár") kb 3 évesen kezdenek el tornázni és PROFI helyen..nem csak a szerek jók hanem nagyon sokat szenvednek ahhoz, hogy elérjék a céljukat...kínában általában verik a gyerekeket, halálra erősítik őket és addig nyomják le a spárgáikat míg nem bőg a gyerek.......egyébként én is szertornázok 5 éve...
2013. febr. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sztem késő,bocsi
2013. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!