Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről az étrendr...

Mit gondoltok erről az étrendről? Kellene valamin változtatnom?

Figyelt kérdés

Bocsánat, hogy ide írtam, de a fogyókúrák témakörből elegem van.


Szóval. 14 és fél éves lány vagyok, jelenleg 164/56. Kb. 3 hónapja kezdtem el egészségese(bbe)n étkezni és mellette sportolni, le is ment 9 kg. Régebben számoltam a kalóriákat + a szénhidrát, fehérje, zsír és rostbevitelt, de mostanra már megtanultam, hogy mi egészséges, miben mi van és kb. kívülről fújom az összes kalóriatáblázatot, úgyhogy abbahagytam a számolgatást, inkább olyan életmódot folytatok, amelyet életem végéig is tudnék. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok az étrendemről, úgyhogy leírom, kb. miket szoktam enni:


06:30

2 szelet teljes kiőrlésű kenyér pár szelet sajttal és csirkemellsonkával + mellette sok-sok zöldség (paprika, paradicsompaprika, répa, saláta, káposzta, esetleg karalábé) VAGY ha előző nap délután/este (ilyenkor szoktam megkívánni a dolgokat :D) szerettem volna megenni mondjuk egy kakaós csigát vagy egy sajtos pogácsát, akkor inkább elteszem reggelire


10:00

1 db alma pár szelet puffasztott rizzsel VAGY 1 db karalábé + 1 db paradicsompaprika - ez a 2 kedvenc zöldségem :) (ezeket a suliban eszem, nincs nagyon időm többre) VAGY 1 db banán


13:00

1 adag saláta zöldségekkel, néha mozzarella/csirkedarabokkal, az öntet natúr joghurt/kefír + bolti por VAGY 1 nagy/2 kicsi csirkecomb/mell, mellette egy kis rizibizi VAGY lencse/borsófőzelék habarás nélkül


16:00

1 db natúr joghurt benne egy kis zabpehellyel/zabkorpával + pár csepp édesítő VAGY gyümölcsök


19:00

(ha maradt még ebédről, akkor) 1 szelet csirkemell zöldségkörettel VAGY 2 db főtt tojás


Nos ennyi lenne, ha még eszembe jut valami, amit sokszor eszem, akkor leírom, de azt hiszem, összeszedtem a legjellemzőbbeket. Nem szoktam éhes lenni, hiszen kb. 3 óránként eszem, ha véletlenül mégis, akkor bekapok a két étkezés között egy abonett szeletet vagy egy puffasztott rizst.

Hetente kb. 5x-6x 40 percet futok, de úgy időzítem, hogy utána egyek egy kis fehérjét, így nem "bomlanak majd le" az izmaim. Ha többet futok, egy picivel többet is eszem, de persze odafigyelek.


Ezt csinálom már kicsit több, mint 3 hónapja, és úgy érzem, tudnám folytatni még jó sok ideig, remélem, nem is számít koplalásnak. Eszemben sincs koplalni. Ja és nagyon szeretek enni, nem minden napom ilyen kötött, kb. 2 hetente becsúszik fél tábla csoki vagy 10 dkg fornetti, de igyekszem odafigyelni, meg ilyenkor amúgy is többet mozgok. Mostmár nem szeretnék fogyni, inkább az alakformálásra koncentrálok, úgyhogy ráerősítek a sportra (40-45 perc helyett 1 órát futok és mellette kicsit bőségesebben étkezem)


Nem azt szeretném tudni, hogy ez hány kalória volt, és elnézést, hogy ilyen hosszú lett, csak szeretném tudni, hogy jól csinálom-e, vagy ki kéne egészítenem az étrendem. Köszönöm, ha elolvastad! :) 14,5 / L


2011. ápr. 14. 22:23
 1/4 anonim ***** válasza:

GreenTea


Hát lenne mit változtatni rajta...

Azért azt írd le, hogy hány kiló vagy és egy nap hány gramm fehérjét és szénhidrátot fogyasztasz, mert így én nem jöttem rá!

2011. ápr. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 clint ***** válasza:
sima egészséges életmódhoz kitűnő, fogyáshoz nem.
2011. ápr. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tea, írta a "164/56" azt vedd {cm/kg} mértékegységgel :)

szerintem is jó alap egészséges életmódhoz!

valószínűleg már korábban utánaszámolt a Kérdező, hogy a szervezetének mennyi fehérjére van szüksége, és feltételezem az 1nagy/2 kicsi csirke comb/mell plusz a sonka annyi, hogy az nagyrészt fedezi a szükségleteit. legalábbis említette, hogy nagy rutinja van már a tápanyagtáblázat használatában :)

@Kérdező:

amit még tehetsz, az talán a kontroll lenne. tehát élsz ezen az étrenden, és mellette figyeled hogyan reagál a tested. milyen erőben vagy, testsúlyod hogyan változik, néha jónak tartom bizonyos rutinvizsgálatok elvégzését (én múlt kedden voltam vércukor/koleszterin/nyomás vizsgálaton, csak hogy tudjam hogyan állok.. :)

a tudatosságod meg példaértékű!

Egyébként Tea, alapvetően milyen változtatást javasolnál?

2011. ápr. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ja mire a végére értem már elfelejtettem hogy írt adatokat:D Mindegy.

Azért írtam, hogy változtatnék, mert ha a fogyókúrából jött, mert ott hülyék, akkor gondoltam biztos fogyni akar. A fogyásnál viszont nem a legjobb sem a 10:00-s, sem a 16:00-s kaja.

Így viszont, hogy már látom a méreteket, nem javasolnék egyáltalán fogyást, tehát tárgytalan a dolog! Egészséges kajáláshoz jó!

2011. ápr. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!