Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A kalenji sportórám szerint...

A kalenji sportórám szerint fekve 10perc alatt 50 kcalt fogyasztok. Ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Gondoltam megmérem a nyugalmi pulzusomat. Olyan 60-75 között ingadozott, a minimum érték, amit láttam 62 volt talán. Átlagban meg olyan 67 ha jól emlékszem. 10 perces mérés volt. A végén megnéztem az elhasznált kalóriákat és 50-et mutatott. Ez hogy lehetséges? 80kg-os 20 éves fiú vagyok. Elvileg mérsékelt sportolással 3000 kcalt igényelek 1 napra. Na most az óra szerint 7200kcalt igényelek egy napra, ha csak fekszem és nem csinálok semmit.

Mi a véleményetek erről?

Alaposan megnéztem az órát és nincs sehol sem pont a kiírt értékben. Megnéztem a kézikönyvet is, ott is kcalt írtak. Meg azt írták még, hogy 12km/h-s futással 1 óra alatt szerintük 1000kcalt éget el valaki.


Még arra gondoltam, hogy lehet hogy KJ-ra gondoltak kcal helyett és felcserélték a drága programozók a két értéket.


De mit gondoltok?


2011. ápr. 16. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
most nem számolom át kJ-ra, de biztos hogy ennek köze nincs semmi valóságos energiafelhasználáshoz :) ezt te is tudod, de amúgy érdekes. ennyire lehet bízni benne :)
2011. ápr. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha 50 KJ lenne, akkor az kb 13 kcal, ami óránként ugye kb 78 kcal, ha ezt megszorzod 24 el, akkor 1 napra 1872 jön ki. Az már hihetőbb érték, mivel úgy tudom egy ember izomzata súlytól függően átlagba 1500-2000 kalória között fogyaszt naponta.
2011. ápr. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!