Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik küzdősportot/harcművész...

Melyik küzdősportot/harcművészetet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
15éves fiú vagyok,és kiszeretnék próbálni valami küzdősportot.Gondolkodtam már Sandán,Thai-boxon,és Wing Tsun-on.AZ sem lenne hátrány ha közben izmosodnék,és letudnék fogyni pár kilót :)Mit ajánlanátok ?
2011. ápr. 22. 12:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
K1 például
2011. ápr. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Nos kérlek, én körülbel másfél éve Wing-Tsun Kung-Fuzom, én azt ajánlom neked.

A másfél év alatt sok hasznos technikát tanultam és felfejlődtem arra a szintre, hogy sikeresen meg tudom védeni magam, akárki ellen, ha kell. Szóval ilyen szempontból sem bántam meg, de az is biztos, hogy az edzéseken családias volt a hangulat, jó a társaság, sok barátot szereztem ( nyári táborok és szemináriumok segítségével ), és sokkal magabiztosabb lettem annak hatására, hogy képes vagyok megvédeni magam. Szóval egyfajta lélektani hatása is volt ennek.

A legtöbb edzésen van erősítés, bár azzal nem izmosodsz sokat. :D ( Bár vannak ciklusok ( wu-sau példéául ), amik feledzik a karjaidat, és baromira fáj, ha egy kicsit is odaütsz valakinek vele. ( Fogyni mindenképpen fogsz vele! )

2011. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Neji ***** válasza:
Én meg akkor a Wing Chun-t ajánlom de a Wing Tsun is jó...
2011. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Miért mi a különbség a Wing Chun,és Wing Tsun között ?
2011. ápr. 22. 14:28
 5/15 Neji ***** válasza:
Elég sok minden =) részletesen nem szeretném leírni..egyébként már levan írva a kérdés valahol így keress rá : Mi a különbség a Wing Tsun és a Wing Chun között?
2011. ápr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

@Kérdező, 1. körben, küzdősport vagy harcművészet érdekel? :D

amúgy WT biztos hogy sokat segítene. de elég jól leírták feljebb :)

2011. ápr. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:

A Wing Chun a Wing Tsunnak egyik "ágazata". Amíg a Wing Tsunan nincsen csak hosszú bot, addig a Wing Chunban van "botvívás" ( én neveztem el így :D ). Vagyis két kézben rövidebb bot, és azzal technikáznak.

Igazából a WT társaim közül sokan nem szeretik a Wing Chunosokat, én nem ismerem őket milyenek, és csak ezt az egy különbséget ismerem. :D

2011. ápr. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

WT társaim közül sokan nem szeretik a Wing Chunosokat


LOL, vihar a biliben?

2011. ápr. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
igazából olyan érdekelne,amivel kitudnám védeni a felém irányuló ütéseket :Dmajd megnézem akkor a különbségeket :D
2011. ápr. 22. 18:45
 10/15 A kérdező kommentje:
és a Wing Tsun edzésekkel mennyi idő után tudom majd megvédeni magam ?
2011. ápr. 22. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!