Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Súlyzós edzések és aerob...

Súlyzós edzések és aerob edzések. Melyiket hányszor egy héten? Egy napon kell a kettőt, vagy lehet váltogatni? Egyik nap ez, másik nap az?

Figyelt kérdés

23éves nő vagyok. Nem szeretnék a súlyomból veszíteni, hanem a rajtam lévő felesleges zsír helyett szeretnék izmosodni, formásodni

Aerob jellegű mozgásnak legalább fél óra lassú futást gondoltam (már egy ideje járok le futni, szóval, ebben nem vagyok kezdő).

Súlyzós, erősítő gyakorlatokból meg kezdőknek való átmozgató edzést.


Tehát heti hányszor az egyiket? És hányszor a másikat?

Vagy egy napon csináljam a kétfélét?


Köszi!


2011. ápr. 26. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is:

Zavaros az írásod eleje. Akkor most van rajtad zsír, és izmot akarsz felpakolni, vagy egyszerre akarsz zsírt leadni, és izmot felszedni?

Mert ha a második, akkor az csak korlátozott szintig működik.

Aerobot lehet nyugodtan 1 órát. Az átmozgatóra gondolom ezt értetted:


[link]


Ahogy írják, heti 3x.


A súlzós edzés kezdetétől mért 3-4 hónap után áttérhetsz erre:


[link]


KAJA:

Nem tudom, képben vagy-e.

Amit lehet enni:

Sovány húsok, rizs, krumpli, zabpehely, pufirizs, zöldségből bármit, de főleg kígyóuborka, brokkoli, zöldségkeverék is jó.

Legyen meg a 2g/ testsúlykilogramm fehérje, és olyan 3-4 szénhidrát. Ha már nem fogysz, a szénhidrátot csökkentsd. Ha nem tudod miben mennyi van, akkor keress egy táblázatot.


Aerobot, ha fogyni akarsz csinálhatod minden nap.

2011. ápr. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TOMAtm ***** válasza:
ha diétázol akkor az aerob edzés nem biztos h jó ötlet.egy közepes súlyokkal végzett súlyzós edzés több kalóriát éget mint az anyagcserelassító futkározás.h rám hallgatsz összeiratsz egy edzővel magadnak egy kezdő edzéstervet és súlyzózol,tudom h a nők irtóznak ettől,de a guggolástól meg a kitöréstől jobb és keményebb segged lesz mintha kocognál.az csak állóképeségjavításra használható 170es pulzusig,de azon meg 5 perc után feldobnád a talpad szerintem.annak meg nem sok értelme lenne.
2011. ápr. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egyszerre a kettőt, zsírt égetni, és egy kevés izmot felszedni.

Igen, arra az edzéstervre gondoltam.


Aerobnak meg akkor most jó a kocogás vagy sem?


Köszönöm a válaszokat!

2011. ápr. 27. 08:14
 4/5 A kérdező kommentje:

A guggolással és a kitöréssel semmi bajom, de ahogy én olvasgattam, attól csak a zsír alatt fog megnőni az izom, szóval a zsír nem megy le, ha nem csinálok mellette valami aerob mozgást is.


Vagy nem jól tudom?

2011. ápr. 27. 08:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Aerob edzés:

Bicikli, tempós gyaloglás, esetleg kocogás, ellipszis tréner, taposógép - ezek mind jók.

2011. ápr. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!