Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mennyire fontos a pulzusszám...

Mennyire fontos a pulzusszám és a terhelhetőség kardio edzésnél?

Figyelt kérdés

Ha valakinek fogyás a cél,sokat akar fogyni,akkor mi az a max pulzusszám ill terhelhetőség amit megengedhet magának egy kardio edzés keretein belül?Ezalatt értem,hogy ha pl túl magas intenzitásban futok,már alig kapok levegőt,vonszolom magam szinte,akkor tényleg izomveszteség következik be ,vagy akkoris zsírból éget?Tisztában vagyok vele ,hogy előtte kell némi szénhidrátot fogyasztani,(rizs pl)

Ha mondjuk egy embernek a zsirégetőtartomány pulzusszáma 130(alsó határ érték) -150(felső) de ő előbb kifullad és nem tud rendesen levegőt venni edzés közben már amikor elérte a 130as pulzust,akkor nyugodtan mehet leljebb?

Egy hozzáértő segítségét nagyon megköszönném:)


2011. máj. 1. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:

A kardio edzés, az állóképességi edzés, és 140 feletti pulzusszámot takar.

Amire te gondolsz, az aerob jellegű edzés.

Ennek a felső határa 140, az alsó 110-120 körül. Ha mondjuk 20-30 éves vagy.

Nem kell előtte szénhidrátot enni, mert akkor pontosan azt fogja felhasználni a szervezet.

Ha valaki kifullad és alig kap levegőt, az nem lehet 130-140-es pulzus. Vagy szívbeteg!

130-140-es pulzusnál az ember kellemesen izzad, és kemény is, de simán bírja 30-40 percig.


A zsírcsökkentés alapja a DIÉTA. Abból is egy tökéletes.

A második az aerob jellegű edzés. Ami inkább egy közepes tempójú séta, vagy kocogás, mint futás.


Egyébként nem kell egyfolytában pulzust méregetni. Ha olyan tempóban sétálsz, hogy közben izzadsz rendesen, érzed, hogy égnek az izmaid, de bírod mondjuk 30-60 percig, akkor az jó. Nem kell túlbonyolítani.

2011. máj. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a sátálás, az biza kemény edzés. mostantól én is így fogok. és akkor a lelki erőm is megmarad..

a gyomorban lévő kaját meg aztán pláne hipersebességgel lebontja a szervezet, a zsír helyett..

most ez komoly? :D


@Kérdező:

a szervezeted zsírsavak eloxidálásával nyer enefriát az izommunkához. dolgozik anaerob módod glükogénből is, de ezek a folyamatok hamar leállnak, nem tudsz "anaerob" edzést csinálni fogyós diéta mellé, mert 5 perc múlva összeesel, és úgyis át kell térned a lassabb ütemű mozgásra.. ez esetben pedig úgyis zsírsav oxidációs ATP szintézis működik, mert más már nem működik. úgyhogy csak nyomd a diétádat, és edzz keményen, kitartóan.

sok sikert!

2011. máj. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Fúú köszi a válaszokat,főleg utsónak,hogy megmagyarázta tényekkel,mondjuk ilyenekről őszintén szólva nem hallottam,de okosodtam legalább,:D

Mondjuk először annyira nem esett le hogy akkor most mivan,de akkor ezekszerint eddzhetek keményen...

2011. máj. 2. 22:11
 4/10 anonim ***** válasza:

jaja, jól tudok fogalmazni, pláne ha fáradt is vagyok, akkor lehet párszor újra kell olvasni... :P

szerencsére edzhetsz keményen, igen! megkönnyebbültél mi? :D

2011. máj. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

de amúgy az 1. HSZ tök szimpatikus stílusban írt!

csak hát bizonyos dolgokkal abszolút nem tudtam egyetérteni. de tök jó hogy írta hogy nem kell folyton mérni a pulzust, és nem kell túlbonyolítani. csak én tényleg sok energia elhasználásához keményebb munkavégzést ajánlok. mondjuk nagyon kemény edzést ugye nem lehet hosszú ideig csinálni..

ezért jó az intervallumos edzés. meg más miatt is..

pl. nálunk egy karateedzés úgy nézett ki, hogy időnként "levegőztünk", a legkeményebb sparringokat csak néhány percig folytattuk, és a hosszabb gyakorlások közben is hagytunk némi szusszanó időt, nem éppen sokat deee... csak hogy azért bírjuk. az pedig nem kérdés, hogy egy ilyen harcműv. edzés bőven a legtöbb kalóriát égeti el :)

2011. máj. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Eléggé:D Elolvastam párszor amit írtál,bár elsőre is logikusnak tünt.

Attól paráztam kemény edzésnél hogy ha nem jut elég oxigénhez a szervezetem(ezt is valami oldalon olvastam,) akkor az izmot használja fel.De jahm így már teljesen érthető:D

Valahogy az ilyen női magazinos oldalakat nem tartom megbízható forrásnak...

Haverom aki eddz,táncot oktat meg minden,eléggé megterhelő edzéseket tud tartani,ami nem is baj tényleg,csak néha ott tartok hogy kiugrik a szivem és néha elgondolkoztam,hogy mivan ha tényleg ennyit eddzek és szart sem érek vele:D

De aztán jöttél te ,kisegítettél ezekkel a csodálatos tényekkel,meg megnéztem pár nagy fogyásos részt,ahol talán még keményebben is eddzenek mint én,és mégis fogytak,xD

Szóval jah,köszi:D

2011. máj. 2. 22:30
 7/10 A kérdező kommentje:

Egyébként,ha pesti vagy és van kedved,tarthatnál privátban egy karate edzést nekem,(milyen stilusban tolod pontosan?)

Ha benne vagy privátban megdumálhatjuk,érdekel a dolog:)

Csoportba még nem akarok elmenni

2011. máj. 2. 22:52
 8/10 anonim ***** válasza:

szoktam harcművészetet és önvédelmet tanítani...

de már nem karatézom. ahhoz sajnos nincs elég időm, hogy rendszeresen eljárjak heti 2 edzésre (há na nem mert az olyan sok) de utazás.. meg amikor már elérsz egy szintet, hogy jóformán alig fejlődsz, akkor érdemes elgondolkodni, hogy így kéne-e folytatni, vagy lehet elkelne némi változás.

szóval már mint "harcművészetekkel" foglalkozom.

ha érdekel, az jó, meg szoktunk tudni beszélni edzéseket,úgyhogy jó lesz ez.

2011. máj. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A fejlődéses dolog teljesen igaz,:)

Teljesen megértelek ilyen szempontból,vissza szeretném szerezni a régi formámat,az utóbbi években sok minden összejött igazából,idegileg is teljesen padlót fogtam,csalódások sorozatainak következtében felszedtem pár klót...

Akkor ezekszerint heti 1x megfelelne neked mondjuk?Mert ismerősöm aki tart edzéseket igazából rohadtul nem ért hozzá,nem leváltom,mert a tánc is formában tart,csak azért mégis hitelesebbnek érezném az edzést ha olyan tartaná néha aki ért is hozzá:D

Szóval írhatok privibe mailt,hogy akkor meg tudjunk beszélni 1 időpontot valamikor?:)

2011. máj. 2. 23:20
 10/10 anonim ***** válasza:

persze, írj csak!

viszont ma már nem fogok válaszolni rá :)

jó éjt.

2011. máj. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!