Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Huszon éves vagyok és nagyon...

Huszon éves vagyok és nagyon zavar hogy semmi izom nincs rajtam!?

Figyelt kérdés

Éppen ezért elhatároztam hogy nekilátok és elmegyek egy konditerembe.

Azonban sajnos gerincferdülésem van és őszintén szólva 5-6 fekvőtámasznál többet nem tudok megcsinálni.

Ha elmegyek egy ilyen helyre nem fognak kinevetni emiatt a sok izmos ember?

Illetve ha segít nekem valaki valamilyen edzéstervet összeállítani és étrendet esetleg mint személyi edző az plusz pénzbe kerül és ha igen mennyibe?

Valamint kb. mennyi idő elteltével lesz "látható" az eredmény?


2011. máj. 13. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha logikusan belegondolsz,akkor senki sem születik izmosnak,tehát vagy soványan,vagy dagadékként kerül le a terembe.

Neked meg elsősorban gerinctorna,úszás kellene és ha már jó erősek a gerinc melletti izmaid,alsó hátizmok a sok homorítástól,akkor mehetsz a terembe.

A látható eredmény meg a kaján múlik elsősorban.

2011. máj. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Korábban kövérebb voltam (nem vészesen) ezért sokat úsztam és jópár nadrágmérettel kisebb lett a méretem hál' istennek.

De ennek már 2-3 éve és azóta nem nagyon úsztam főleg mert nagyon drága lett.

Itthon 2db 5kg-os kézi súlyzót szoktam emelgetni illetve amennyi fekvőtámaszt le tudok nyomni azt megcsinálom, nem tudom ez mennyit számít.

Ha lemegyek konditerembe plusz pénz ha kérem hogy foglalkozzanak velem vagy az ott alap?

Illetve ez az étrend dolog pontosan mit takar, csak nem azt hogy ekkor és ekkor csak ezt és ezt ehetem?

2011. máj. 13. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy nagyon hasznos oldal, mindent meg lehet belőle tanulni, legelőször az alapismereteket olvasd el.


Amúgy a rendes kaja azt takarja, hogy jó minőségű fehérjét,szénhidrátot és zsírt fogyasztasz , pontosan meghatározott mennyiséget és napi 6-7x . Szóval mivel tömeget szeretnél növelni tömegnövelő diéta kell neked, ha sokat keresgélsz az oldalon mindent megtalálsz.

ilyen kaják : rizs, krumpli, halak, csirkemell, pulykamell, marhalapocka, zabpehely, zsírszegény túró, cottage cheese, stb stb

Ha megcsinálsz akár napi 5000 ismétlést azzal az 5 kilóval semmit nem fogsz elérni.


De nem is magyarázom itt tovább, ez olyan dolog ha tudni akarod és jól akarod csinálni magadnak kell utána nézni.

2011. máj. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szvsz, kezdj el valamilyen csoportos edzést pl kettlebell, hot iron, ilyesmik, ha telik rá. Egy bizonyos szintig fel tud hozni, és legalább mindig figyel rád valaki, hogy helyesen csinálod e a gyakorlatokat. Ha nem így lenne, akkor rossz az edződ, és hagyd ott. A gerincferdülés szerintem nem akadály, a legtöbb ilyen órán pont a törzsre edzenek, mert mindenkinek gyenge, aki oda jár. Talán havi 10-ből meg lehet úszni. Ha már van egy év tapasztalatod, akkor érdemes nekikezdeni önállóan edzeni, mert akkor már nagyjából tudod, hogy mit csinálj. Akkor is érdemes utánanézni, hogy hogyan kell edzéstervet összerakni, mert az is egy tudomány. A fitness/kondi termekben általában lenni szokott valami gondnok vagy üzletvezető féle, akitől meg tudod kérdezni, hogy mik az opciók. Kb 1 év után már látható az eredmény, ha keményen csinálod. Érezni szerintem 2-3 hónap után érzed. Ja most nézem ez már sok éves topic. Remélem azóta kigyúrtad magad. :-)
2015. máj. 12. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is remélem, hogy csupa izom vagy:-D.
2017. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!