Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősport illene...

Milyen küzdősport illene jobban a testalkatomhoz szerintetek? (Aikido v Taekwondo) részletek lent.

Figyelt kérdés
Na szóval a magasságom 182cm és 80 kg-vagyok (nemkövér nem sovány) e mellett szoktam eljárni gyúrni,kondizni és szerintetek mi illene jobban így hozzám 2 küzdősportot találtam ami érdekelne igazán az Aikido és a Taekwondo. önvédelmi célokra. köszi a válaszokat előre is !
2011. máj. 14. 17:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ja és 17 éves vagyok.
2011. máj. 14. 17:46
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

A taekwondo nem jó önvédelmi célokra, csak egy látványos szép küzdősport. Utcán nem mész semmire azzal, hogy tudsz körbepörgő rúgást csinálni.

Az aikido jó önvédelemre, de sok idő elsajátítani és kevés belőle a jó mester. De egyébként nem rossz.

Igazából más a kettő. Egyébként ha mindkettő nagyon tetszik és van elég szabadidőd és pénzed, akkor akár csinálhatod mindkettőt egyszerre is. Ártani egyik sem fog.

2011. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
értem és tudom is csak láttam 1 jópár videót hogy 1 utcai harcos és 1 Taekwondos össze ütközött a boxos gyerek ment előrre a taekwondos meg 1 ilyen hátraforduló rugással fejbe rugta a gyereket az hátra esett majd nemkelt fel úgy rázták fel szegényt.
2011. máj. 14. 18:48
 4/12 anonim ***** válasza:
Megjátszott videók, valóságban ilyen nincs.
2011. máj. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ezt a vidit linkeld már be légyszi,mert nem hiszem lenne ilyen.
2011. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

18:50 Miért ne lehetne ilyen a valósában, sőt. Elég egy pontos rúgás, és 10 percig fetreng a földön a gyerek 3-ba tört álkapoccsal.

Szerintem Taekwondo-zzál, szerintem sokkal könnyebb a rúgásokat megtanulni, mint Aikido-ban a feszítéseket, dobásokat. Esetleg csináld mind a kettőt egyszerre.

2011. máj. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Úgy imádom ezeket a "taekwondo szar utcára mert nem tudsz körbepörgőt rúgni" baromságokat. Hátaztán? Taekwondo edzésen az egyik első amit megtanulunk, hogy fejre rúgni, ugrálni, meg tornádókat rúgni utcán hülyeség. Arra ott vannak az alap rúgások és ütések (igen ütések is vannak TKD-ban, nem is akármilyenek). 3 éve TKD-zok és már okoztam borda repedést és törtem ki fogat utcán.

A kérdésre válaszolva, a két stílus nagyon különböző, én ITF TKD-s vagyok, de próbáltam aikidot is már. A TKD edzés jobban leizzaszt, az aikido egy könnyedebb harcművészet, mivel a lényege a fizikai erő kizárása. Magyarul TKD-nál jobban ki tudod használni azt, hogy jársz gyúrni, bár ami legjobban számít az természetesen a technika.

Azt mondom, hogy próbáld ki mindkét edzést, mivel más mentalitású embert kíván mindkettő (ezért is hagytam én abba az aikidot, bár továbbra is szívesen nézem, mivel csodaszép).

2011. máj. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
az utolsó kommentelőnek mondom igazad van énis a Taekwondo-n gondolkozok nagyon mert nagyon sok videót láttam már és elképesztő hogy a TKD-sok milyen gyorsan tudnak rugni 3mp alatt vagy 5x fejberug tuti ottmaradsz ! :D énis a TKD fele hajlok mert inkább nem az a nyugisabb fajta vagyok a nyugodtabb emberek aikidoznak inkább az én személyiségemhez jobban illik a TKD mert alapból eléggé erős lábizomzatom van (pl a lábaim sokkal erősebbek mint a haveromnak akivel gyurni járok 3x akkora sulyt is képes vagyok lábbal emelni,tolni mint ő és ö sokkal többet nyom nállam fekve !) na meg alapból hosszú lábaim vannak és ezértis választom inkább a Taekwondo-t köszönöm szépen a választ ! :)
2011. máj. 14. 23:54
 9/12 A kérdező kommentje:
és eléggé hajlékony is vagyok (hála a jó istennek) :) pl a nyakamba birom tenni lazán a lábamat :) köszönöm szépen a normális választ ! amúgymeg nem linkelem be csak ird be youtube-ba hogy Taekwondo vs Street fighter nézni fogsz nagyokat hogy a TKD-s hogy fejberugja a gyereket azmeg csak les seggenülve hogy mi is történt :D köszi még1x :) szegeden amúgyis eléggé "jóhírű TKD egyesület van"
2011. máj. 14. 23:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Megnéztem azt a vidit.

Azért eléggé túlzás street figternek nevezni azt az "ellenfelet".:)

De ha az a sport tetszik,akkor azt kell csinálnod,ez eléggé egyértelmű.

2011. máj. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!