Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit csinálhatok úszás mellett?

Mit csinálhatok úszás mellett?

Figyelt kérdés

Gerincferdülésem van és érdekelne , hogy mit sportolhatok úszás mellett , hogy "normálisabban" nézzek ki. Ha elkezdek futni kb. heti 4 alkalommal attól csak rosszabb lesz a helyzet? Mert azt mondták , hogy terheli a gerincet. És még azt hallottam , hogy a különböző gyakorlatok , pl. felülés , fekvőtámasz is árt. Ez igaz? Valami ötletetek van?

15/F


2011. máj. 15. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha gond van a gerinceddel akkor is lehet edzeni,csak edzés előtt el kell végezned egy 20-30 perces gerinctornát.

Szóval sajátítsd el a gerinctornát és utána mehet szinte mindenfajta edzés.

2011. máj. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Úszás,főleg hátúszás! Vannak gyógytornák,ahol normális arcok vannak,szóval nem gáz elmenni! Nyújtógyakorlatok,internteten nagyon sok gerinctornát találsz. De ha elmész az ortopédiára megmondják,hogy pontosan milyen gerincferdülésed vagy jobbra vagy balra konvex..stb és ahhoz ha kéred adnak egy tornagyakorlat sort! Ha esetleg jobbra konvexed van ahhoz betudom scannelni neked az én régi gyakorlatsorom ami geyáltalán nem fárasztó de jó a gerincednek,(nekem egy év alatt rendbejött). Ezenkivül lovaglás!(bár ez drága sport ha pesten laksz,vidéken annyira nem)

És akármennyire is hihetetlen társastánc!:D Nagyon jó hangulat,zene, hasznos is lesz az életedben, és nagyon jó tartást ad( még le is fáraszt néha! )

Botlábú vagy az sem baj, mindegyik ahova én járok olyan botlábak vannak,hogy el sem tudod képzelni,egy órán csak egy lépést tanulunk..:D

De fuss nyugodtan,gimnasztika labdával is jókat lehet csinálni, felülést annyira ne végezz max néha néha, esetleg röplabdázz,vizilabdázz, vagy biciklizz,de azt csak úgy,ha egyenesen tartod magad nem görnyedsz össze:)

2011. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!;)
2011. máj. 15. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!