Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 25 évesen még nincs késő...

25 évesen még nincs késő harcművészetet tanulni?

Figyelt kérdés

Mindíg szerettem volna harcművészetet tanulni,de valahogy sosem jött össze,vagy anyagi okokból vagy pedig nem volt a közelben,ugyanis falun lakom.

A fő gondom most az,hogy ilyen edzésekre tizenévesek szoktak beiratkozni és furán néznék ki,gyerekek közt.

Pedig mindíg szerettem az állóképességet igénybe vevő dolgokat sportokat,bár szinte sosem űztem ilyeneket és eddig a fizikai erőm sem volt meg az ilyesmihez fekvőtámaszt is alíg bírtam csinálni fiatalabban,most viszont,hogy nagyobb darab lettem és izmosabb hülyén érzem magam,hogy nem tudok verekedni,bár szükségem még sosem volt rá hogy verekedjek mióta gyúrok még csak belém sem kötöttek,hisz azok szoktak belémkötni régebben is akik gyengék és láttak,hogy magasabb vagyok és gyengébb is náluk,gondolom ezzel próbáltak bizonygatni az erejüket,de amint elhagytam a 100 kilót ezek a kötekedések elmúltak nyilván a viselkedésem is változhatott,meg az ismerőseim közt is több lett a 100 kiló feletti izomagy.

De nincs kedvem tovább a súlyzókhoz,valahogy unalmas és nagyon megterheli a gerincem is egy rendes edzés után van,hogy 2 napig fáj bár ha nem emelném a súlyt idővel megszoknák azizületeim és nem fájna a gerincem,már tényleg unom.

Valami olyasmire gondoltam mint a krawmaga,baranta,kikbox esetleg kempo ezek vannak 30 kilométeres körzetben ezekre eltudnék járni.


2011. máj. 16. 06:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz hülyén kinézni a fiatalabbak között. Az edzőtársaid legalábbis egész biztosan nem fognak furán nézni rád.

Én 20 évesen kezdtem el a dolgot, szóval semmi probléma. :)

2011. máj. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja még amit lehagytam. A múltkor benéztem egy kung-fu edzésre, és akár hiszed, akár nem, a kezdők között találtam 50 év felettieket is. Szóval sosem késő elkezdeni igazából.
2011. máj. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hali! Én thai-boxolok, nálunk van külön gyermek és felnőtt edzés is, a felnőttek közül én vagyok a legfiatalabb (16)

nagyon sok felnőtt van nálunk 20-62 év között:D szóval ne aggódj, menj csak! hajrá!:)

2011. máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Küzdősportra menj ne harcművészetre.Ks-on nincs gyerek,vagy külön edzenek.

Egyébként meg a ks 5x úgy terheli a derekat,sőt a derék ereje az elsődleges alap,ezért nem ártana megerősítened minél előbb.

És nem késő,fiatal vagy.

2011. máj. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát mit mondjak múltkor megemeltem 180 kilót és nem szakadt le a derkam,szóval szerintem azzal nem lesz gond,bár mindíg van min erősíteni az tény.

És kösz a válaszokat.

2011. máj. 18. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:

Az tök mindegy mennyit emelsz.

A derék erejét nem így kell mérni.

Meg tudsz e csinálni 2x100 homorítást és tudod-e tartani magad merev testes tartásban 5 percig.

2011. máj. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!