Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Vállfajdalom. Kettlebell-nél...

Vállfajdalom. Kettlebell-nél a snatch gyakorlatnál végig ropogott a vállam, de nem fájt. Végig csináltam a gyakorlatot. Ma meg fáj a vállam, mint állat. Mitől lehet? Mit csináljak rá?

Figyelt kérdés
2011. máj. 16. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:

mitől lehet?


helytelen végrehajtástól, túl nagy súly alkalmazásától, edző nélküli edzéstől.


a snatch haladó gyakorlat, csak akkor érdemes vele foglalkozni, ha a swinged hibátlan. ismétlem: hibátlan. másrészt, tökéletes vállmobilitás is kell hozzá. átlagembernek ez nem nagyon adatik meg. ha nincs meg, akkor először korrekciós gyakoratokat kell végezni, és ha a kívánt mozgástartomány a rendelkezésre áll, akkor lehet szneccselni.


na kb itt hibáztál.nem viccből mondják, hogy edzői felügyelet mellett érdemes bellezni (legalább addig, amíg megtanulod a gyakorlatokat)

2011. máj. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

azért mert gyakorikerdeseken kérdezek feltételezi, hogy youtuberől nézve tanultam meg edzeni?


több mint 8 hónapot kettlebelleztem edzővel (nem csoportba, hanem személyi edzővel)

a gyakorlatok kivitelezésével nincs baj


ezért kérdeztem, hogy mitől ropoghatott a gyakorlat végzése közben a vállam és miért fájhat


egyszerre túlerőltetés, pihentessem és ennyi?

2011. máj. 16. 22:46
 3/4 anonim ***** válasza:

van egy japán mondás, a mester kezében veszélyesebb fegyver a bot, mint a tanítvány kezében a kard.


véleményem szerint többet ér egy RKC instruktor csoportjába járni, mint egy kókler személyi edző kezei alatt szenvedni. a kettlebell edzés oktatásának magyarországon csak egy szakmailag elfogadható iskolája van. az RKC. nem oktatják sehol máshol, se sportoktatóin, se TF-en. Amennyiben nem RKC liszencel rendelkező edzővel dolgozott együtt, valószínűsíthető, hogy a megfelelő szakmai háttér nem volt meg az edzések során. sajnos a kettlebell népszerűsödésével elterjedté vált az, hogy önjelölt személyi edzők, a megfelelő szaktudás hiányában is kettlebell gyakorlatokat oktatnak, sajnos hibás formában.


amennyiben edzője nem szerepel az alábbi linken, feltételezhető, hogy ön is egy "kontár" áldozatává vállt.

[link]

2011. máj. 17. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

király, hogy még hülyének is nézel amúgy


RKC személyi edző


szerintem annyi történt amúgy, hogy nem melegítettem be elégé és túledzettem magam


gyakorikérdéseken kérdezni nem egyenlő a tudatlansággal és a csórósággal

2011. máj. 17. 02:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!