Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Nagy túlsúllyal milyen mozgásb...

Nagy túlsúllyal milyen mozgásba kezdjek?

Figyelt kérdés
120 kilós nő vagyok, diétába kezdtem, mozogni is szeretnék, de nem rögtön 60 perces aerobikra gondolok :DDD
2011. máj. 18. 08:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Már pedig 60 percet kéne kocognod / tempósan gyalogolnod. pulzus 100-130 között legyen az a lényeg. Ezt heti 3-4x, és nem ártana heti 3x átmozgató súlyzós edzés.
2011. máj. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
kezdésnek elég napi fél óra is, hogy a tested hozzászokjon.De 1-2 hónap múlva mindenféleképpen 1 vagy 2 órás mozgás. Lehet sétálni, kocogni, biciklizni szobában szobabiciklin, egyszóval gyakorlatilag mindegy, hogy mit csinálsz, csak csináld becsületesen! A helyes táplálkozásra is figyelni kell!
2011. máj. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kanóc ***** válasza:
A gyaloglás, úszás, kerékpározás mehet, a futás, kocogás ekkora súllyal nem javallott, mert kikészíti a térdedet.
2011. máj. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, a térdem miatt aggódom, azért nem futok. 120 kilóval futni kész térdgyilkosság. Járni is elég ekkora súllyal...
2011. máj. 19. 07:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha fokozatosan csinálod jó cipőben jó felületen ( pl Margit-szigeten lévő gumin ) akkor megerősödik a térded is. Sok sportolónak azért megy tönkre mert ész nélkül kezdésnek 50-60 kgval guggolnak mert áá megy ez simán, a térd nem erősödik meg és amikor még feljebb mennek akkor be is krepál rendesen. Szóval jó cipő jó felület először csak séta majd gyors séta kocogás és szerintem futnod nincs is nagyon értelme.
2011. máj. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. máj. 19. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!