Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jár valaki zumbázni? Tényleg...

Jár valaki zumbázni? Tényleg hatásos mint zsírégető, alakformáló mozgás? Kb 25 kg túlsúllyal mennyire terheli az ízületeket?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:

Most miért lett ekkora divat ez a táncika? Jó a szlogen vagy mi?


Minden mozgás jó zsírégető, ha valakinek van mellette normális étrendje elég ideig csinálja. Főleg ekkora túlsúly mellett. Én egyébként szálkásító étrendet (google) és mellette heti többszöri úszást vagy bringát ajánlanék, ráérsz ugrándozni meg kocogni, ha már picit lefogytál.

2011. aug. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*van mellette normális étrendje és elég ideig csinálja
2011. aug. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én járok és nagyon élvezem, szuper a hangulat és jól megmozgat. :) Fogyasztó hatásokról nem tudok beszámolni, én nem fogyok tőle, de nem is akarok, csak mozogni heti párszor hogy egészséges maradjak.

De az előzőnek igaza van, ez is mozgás, méghozzá elég intenzív, szóval tuti le lehet vele fogyni.

Az ízületeket viszont szerintem eléggé megterheli, sok benne az ugrabugra, persze ki lehet hagyni azokat a részéket, és mást csinálni helyette, de azért úgy nem igazi.

2011. aug. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nos, én is akartam zumbázni de szerintem helyette sprintelj vagy fuss egy jó 20 25 percet intenzíven sokkal többet ér.Persze minden jó ami meg mozgat de most őszintén a futásért fizetni se kell még DVD-t se kell rendelni..
2011. aug. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt [link] nagyon jó a zumba, van kezdő és haladó is. A kezdőre +25 kilóval is járnak. Mondjuk nem mindegy, mihez számítod a +25 kilót, az 50 kilós álomsúlyhoz, vagy a normális felső határához.

Hány cm vagy és hány kg?

Én járok, megmondom őszintén, hosszú évek óta ez az első mozgásforma, amit élvezek. Régen teniszeztem és röpplabdáztam, aztán kimaradt 10 év, és nehéz volt ismét mozogni.

Persze edzőtől is függ, milyen az óra. De a legjobb az, ha elmész és kipróbálod, látni fogod, való-e neked. Ha csak a lépésekkel van gond, akkor 3-4 óra max., és belejössz. Meglátod, mennyire fulladsz ki, nálunk a "kövérek" is jól bírják.

Ne hallgass a károgókra, próbáld ki! Még ha csoda nem is történik 2 hét alatt, már sokat tettél azzal, hogy belekezdtél és csinálod.

Hogy mennyire zsírégető, azt nem tudom, a húgom szerint sokat fogytam, a mérleg ezt nem igazolja, de lehet, hogy jobb lett az alakom. 6 hete járok és ma is megyek, és már várom! :)

Ha pesti vagy, gyere te is! :)

2011. aug. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A futás meg egy bazi jó ötlet, főleg 20-25 perc mindjárt elsőre... Ezt is csak valami izomagy gondolhatta komolyan. De lehet, hogy csak viccelődött. 2 perc után kiköpöd a tüdődet.

Visszatérve: a végig nem csinált, netán el sem kezdett futásnál sokkal hatékonyabb a rendszeres zumba. Akkor is, ha maga a futás tényleg jobb lenne. De ha nem bírod csinálni, akkor nem jobb.

2011. aug. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :D
2011. aug. 9. 16:45
 8/9 A kérdező kommentje:
14:54-es, 75 kg vagyok és kb 163 centi...
2011. aug. 9. 16:46
 9/9 anonim válasza:
Hol lax?
2011. aug. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!