Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomlázra úszás megfelelő?

Izomlázra úszás megfelelő?

Figyelt kérdés

eléggé nagy az izomlázam. a karomat nem tudom kiegyenesíteni, csak derékszögben áll. az úszás jó rá ? vagy a melegvízben lévő ásztatás ? vagy 30 fokos a víz, nem tudom.



elkezdtük a kondizást és izomláz lett, majd rádolgoztunk, nyújtás után és hát még mindig nem egyenesedik ki. ez a probléma


2011. máj. 19. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Izomlázra a pihentetés az egyetlen gyógymód. Elkerülni el lehet de ha már összejött akkor inkább pihentesd. Ha elmúlt menj el megint és előbb utóbb nem lesz izomlázad mert megszokja a folyamatos terhelést a tested. De ha izomlázra rádolgozol sérülés lesz a vége.
2011. máj. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

De hogy elkerüld edzés után ne az legyen hogy beülsz a kocsiba és mész haza, hanem még egy 10-15 percet sétálj a teremben,végezz karkörzést, biciklizz stb szóval mozogj, de ne túl nagy intenzitással.

Úgy mint az edzés elején a bemelegítéskor fel kell készíteni a szervezetet az edzésre úgy a végén meg úgymond vissza kell állítani a szervezetet normál üzemmódra. Ezt hívják levezetésnek. És így beindul a vérkeringés a tejsav elszállítódik az izmokból (az okozza az izomlázat) és nem lesz vagy nem lesz olyan mértékű az izomláz.

2011. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

GreenTea


Még mindig nem a tejsav okozza az izomlázat és az izomlázra még mindig nem kell rádolgozni.


Kicsit hirtelen estél neki az edzésnek, ami gyakran előfordul a kezdőknél, de még a tapasztaltabbaknál is. Semmi probléma nem lesz, csak pihentesd és legközelebb vigyázz kicsit jobban. Kajálj jól, figyelj a megfelelő vitamin és ásványi anyag bevitelre (csodákra képes) és minden rendbe lesz. Egyébként egy izomlazító és hideg-meleg váltózuhany segíthet kicsit.


Amúgy meg hogy lehet hogy valaki nem élvezi az izomlázat?!:D

2011. máj. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
úszni szerintem ne ússzál, mert rádolgozni nem kellene, de azt hallottam hogy ha áztatod a vízben, esetleg beülsz egy pezsgőfürdőbe vagy masszázsmedencébe az segíthet. nem próbáltam nem tudom, csak mondták.
2011. máj. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sőt ha edzés után eszel ( pl turmixot ) akkor a tápanyagok miatt gyorsabb a regenerálódás és enyhébb az izomláz. Nekem 2 év edzés után szinte nem is érzem az izomlázat amióta turmixot iszok edzés után meg már nincs is.
2011. máj. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!