Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Erős izomlázra jó lehet a...

Erős izomlázra jó lehet a masszázs?

Figyelt kérdés
tegnap lefutottam a félmaratont, azóta olyan erős izomlázam van szinte mindenhol (de főleg a combjaimban) hogy járni is alig tudok. Gondoltam elmegyek egy masszőrhöz, de félek, ha nagyon erősen csinálja az se jó. Szerintetek most árt vagy használ a masszázs? És ha használ, akkor melyik fajtát lenne érdemes kipróbálni?
2011. szept. 5. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hogy melyik fajta azt nem tudom. De a lényeg hogy a masszázsnak az a lényege hogy az izmaidat ki masszírozzák, ez annak jó aki alig mozog, az izmai le vannak tapadva meg hasonlóak. Masszázs után is lehet ám izomláza az embernek mert ugye azokat meg dolgozzák és a lényeg az hogy pihentetni kell a testet ilyenkor.
2011. szept. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt találtam:

"Az erőteljes masszázs nem segít, sokkal inkább ronthat a helyzeten. Hiszen a masszázs során is nyújtják az izmokat, s ez a szövetek számára csak további terhelést jelent. A gyógyszertárban, drogériában kapható sportkrémek használatával jelentősen enyhül a fájdalom. Ha különösen makacs izomlázzal van dolgunk, pihenjünk le néhány órára, és használjunk a fájdalom enyhítésére meleg vizes palackot"

[link]

2011. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt találtam. Szerintem a masszőr, akihez majd mész, tudni fogja, hogy milyen masszázst alkalmazzon. Amúgy gratulálok a maratonhoz! :)



"Megelőzés, kezelés


Sokakban felmerül a kérdés, hogy izomlázzal célszerű-e tovább edzeni. Több vizsgálatban kimutatták, miszerint egy korai idegi adaptáció miatt az apró sérülések nem romlanak tovább, nem késlelteti a regeneráció folyamatát, ha rádolgozunk, és az izomerő sem csökken lényegesen a harmadik naptól fogva. Ennek megfelelően lassan megkezdett, kiegyensúlyozott nyújtó tornagyakorlatok, úszás mindenképpen ajánlható.


A panaszok megszüntetésére ezen kívül olyan módszerek állnak rendelkezésre, melyek az izomzat vérkeringésének fokozásán alapulva elősegítik a regenerációt. Váltott hideg-meleg vizes fürdő, vagy borogatás, szaunázás, masszázs, gyulladáscsökkentő hatású kenőcsök, illetve gyógyszerek.


Egyes élelmiszerekről is leírják, hogy jótékony hatásúak, a bennük megtalálható gyulladáscsökkentő, antioxidáns vegyületek révén. Ilyen például a meggylé, az almalé, az almaecet, és a különböző ásványi anyagokat tartalmazó pezsgőtabletták."

2011. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!:)
2011. szept. 5. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!