Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek melyikkel megyek...

Szerintetek melyikkel megyek többre? K-1 vagy Wing Chun.

Figyelt kérdés
Az elsődleges cél ugymondván önvédelem lenne de inkább az ilyen utcai szituációkhoz hogy bármikor leterithetnek a földre ütni csapni a másikat.. nem olyan az élet mint a kungfu filmekben szerintetek melyikkel megyek többre ? K-1 (full contact) vagy Wing Chun ? köszi a válaszokat előre is !
2011. máj. 26. 14:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A K1 az csak SPORT a ringben! A wing tsun-nal többre mész.
2011. máj. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

hát azért olvastam 1 kommentet máshol és valljuk be van benne valamiféle igazság.. tessék.

A boksz ugyan csak sport, de mivel az ember ösztönösen úgy támad vissza, hogy üt, és az utcai bunyók nagy része az ütésekből, lökdösődésből és birkózásból áll, éppen ezért fontos, hogy tudjunk jól ütni. Az ökölvívás az ütésekről szól, azt nagyon jól megtanítja. Valamint ad egy jó állóképességet, gyors leszel és megtanulsz elmozogni és védekezni. A wing tsun lehet, hogy alapvetően nem rossz, csak nálunk oktatják sz@rul. Én valahogy nem hiszem el azt, hogy az ilyen gyors kalimpálásokkal lehet-e valamit kezdeni. A kung-fu az harcművészet (legalábbis itthon csak a formagyakorlatos művészi részét erőltetik, a harc részét nem igazán, vagy csak kevés helyen), társalogjon az univerzummal az akinek van egy rakás lóvéja erre.

2011. máj. 26. 15:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Ezt én írtam, amit ide belinkeltél. Ott az volt a kérdés, hogy boksz vagy wing tsun. Na most a K1 az utcán még annyit sem ér mint a Wing Tsun. A K1 az kizárólag ring bunyó, egy sport! Utcán ne akarj K1 harcos lenni, mert farmerban nehéz lesz rúgni, utcán nem kell rugdosni, ütni kell!A K1-esek kéztechnikáját össze sem lehet hasonlítani, egy wing tsunos vagy bokszoló kéztechnikájával. A Wing Tsun, mint maga a stílus nem rossz, az más kérdés, hogy Magyarországon kevés a jó oktató belőle. Viszont a bokszoktatás színvonala kiváló.

Ha nem tetszik a boksz és mindenféleképpen a wt és a k1 közül akarsz dönteni, akkor inkább wt. De keress valami elismert oktatót.

2011. máj. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
igen csak sokan keverik a Wing Tsunt a Wing Chunnal de nem ugynaz a 2 ! a wing tsun az inkább női stílus annak az a lényege hogy kisebb pl nők lebirjanak "szerelni" 1 nagydarab férfit inkább ilyen tiltott ütések vannak benne :D olyan helyekre ütni amivel garantáltan leterited.. és van a Wing Chun ez inkább férfiasabb Wing Chunt tanult Bruce lee ebbe jóval több és erőteljesebb ütések rugások vannak benne és ebbe vannak formák is ! nem ugy mint a wing tsunba.. ja és Szegeden a Wing Tsun lehúzás tuti 8000ezret kérnek 2 edzésért.. habi de viszont a Wing Chun az jó mert itt Szegeden van a Magyarországi Wing Chun alapító elnöke és ő az edző is több évet kint élt taiwanon tanulni a wing chunt, és shaolin kungfuval kezdte szóval azt tudom hogy szegeden a wing Chun eléggé színvonalas és 5000ft heti 4 edzés. (k-1 4000ft 3 edzés)
2011. máj. 26. 17:58
 5/12 anonim ***** válasza:

Csak két ismerősömből tudok kiindulni,akik K1eznek/tek.

Az egyiket láttam utcai bunyóban,simán ledarálta a fickót,egyet rúgott összesen,amikor a csávó lement,akkor fejbe rúgta.

A másik meg már hozzánk jár edzeni és az edzésen az egyik legjobb ökölvívó,viszont a lába borzalom,össze vissza rúg.

Szóval a K1-ben legalább megtanítanak öklözni,elmozogni.

A wt,wc meg összefoglalta a belinkelt válaszoló,vele értek egyet abban.

2011. máj. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
szóval akkor ti melyiket ajánljátok ?
2011. máj. 26. 19:55
 7/12 anonim ***** válasza:
Továbbra is inkább a wing tsun, mint a K1.
2011. máj. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
értem hát akkor maradunk ennél:D
2011. máj. 26. 21:44
 9/12 anonim ***** válasza:
A k1 egy szabályrendszer. pl tilos benne a tökös. Az utcán meg ez a legjobb barátod...
2011. máj. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A wing tsun az utcai verzió, a wing chun pedig a sportosabb verzió. Én az előbbit ajánlanám, pláne utcára. Persze keress egy jó oktatót.
2011. máj. 27. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!