Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Spárga kérdés? (Kérdésed túl...

Spárga kérdés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Szeretnék lemenni spárgába, el is kezdtem nyújtani, de a két combom belső fele elkezdett fájni (nem az izom). Olyan mintha (ez csak egy tipp) az ín vagy az ínszalag nem engedne tovább :( vagy legalábbis olyan mintha a két lábam össze lenne kötve egy madzaggal és nem enged, ráadásul még mindig fáj - már vagy két hete ( kihagytam 2 hetet ma kezdtem újra )?


Ez normális, vagy túlfeszítettem? most mit csináljak? Azért módjával nyújtsak (fájdalom jelentkezéséig), vagy még pihentessem?


Ötletek, tanácsok?


Köszi előre is!


2011. máj. 28. 12:17
 1/4 anonim ***** válasza:
az inszalag meghúzódott idővel ki fog nyúlni ( hány éves vagy?) a fájdalom majd elmúlik addig módjával nyújtsd de ne erőltesd túl mert szakadás is lehet a végén
2011. máj. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
alapvető, hogy olyan mozdulatot ne csinálj, ami fáj! Várd meg, amíg elmúlik, és utána nyújts. De csak fokozatosan, ha még soha sem mentél le spárgába, és már elmúltál mondjuk 12 éves, akkor ez elég lassan fog sikerülni csak.
2011. máj. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

kösziii!


Hát, fogalmazzunk diplomatikusan 2*12 + pár év :))))


Tánchoz kellene :) és sajnos kiskoromban nem is nagyon törekedtem arra hogy meg tudjam tanulni, lemenjek spárgába.... apám állandóan azt hajtogatta hogy ki fog törni a lábam és majd egylábú leszek...én kis naiv meg még el is hittem...( hulla hoppozni is csak 18 évesen kezdtem el = az óvodában ahová jártam volt 2 db karika és állandóan azon ment a veszekedés hogy kié legyen = már akkor konfliktus kerülő voltam :))))


köszi még egyszer!

2011. máj. 28. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:
igazán nincs mit, én is hasonló korban járok, bár nekem nem célom lemenni spárgába. :) De minél öregebb vagy annál sérülékenyebbek és rugalmatlanabbak az izületeid, szóval csak fokozatosan csináld. És lehetőleg edzés (vagy tánc) után nyújts.
2011. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!