Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen ismétlésszám ajánlott?

Milyen ismétlésszám ajánlott?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem durrannak az izmok. Ma voltam este edzeni és kb. sz.rt sem ért az egész! :( :@ 14 ismétlésszámmal tolom többnyire, 5 sorozat 2 kezes rúdon, és 4-5 sorozat egykezessel, de a súly sem volt alacsony, egykezesnél már csak 8 ismétlést bírok. Nem tudom, hogy miért nem durrannak az izmok. Edzés után le is lapult, "elsorvadt", pedig már hónapok óta nagyon jól fejlődtem és most 2 hete semmi. A kaja ugyanaz ami volt, nem tudom mi lehet a probléma.
2011. jún. 4. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Lehet nem tudsz koncentrálni. Próbáld meg magasabb ismétléssel akár 30 al is. ha Úgy sincs változás akkor edzés előtt valami pörgető segíthet, de az a baj arra immúnis lesz a szervezet egy idő után. Esetleg próbálj korábban edzeni.
2011. jún. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Vagy kipróbálhatod,hogy az alap 50mp-es pihenő helyett 30mp-et pihensz a sorozatok között.

Esetleg félpiramisban az összes gyakorlatot.

2011. jún. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
a súlyt mondjuk nehezen találom el. hogyan lehet fixre belőni, hogy mi a megfelelő súly nekem?
2011. jún. 4. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:

mark86


kaján emelj! az hogy eddig fejlődtél most meg nem,nagy valószínűséggel kaja gond.

bedurranás: pl ha a bicepsz nem durran be,feszítsd meg 10 mp-ig erőből és 5 másodpercre lazítsd el. ezt ismételd 10x! be fogsz durranni és utána már valószínű hogy a jó izom dolgozik!

lehet még túledzettség,stressz vagy kevés pihenés.

2011. jún. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

mark86


úgy hogy az összes ismétlést el tudd végezni szabályosan de nehezen!

2011. jún. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
oké. az amúgy normális, hogy edzés után 10-15 perccel már leapad az edzés előtti "méretre?"
2011. jún. 4. 22:57
 7/11 anonim ***** válasza:
sz*rul csinálod a gyakorlatot ennyi az egész.
2011. jún. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát nézd, ez is benne lehet, de ha sz*rul csinálom, akkor nem a technikával van a gond, hanem inkább a súlyokkal.. szabályosan, koncentrálva hajtom végre. Nem a rángatás és a hátradőlés, valamint a vállam és a csípőm erősítése a cél ennél a gyakorlatnál, szóval tényleg normálisan csinálom. Ti milyen ismétlésszámokkal edzitek a bicepszetek ? Úgy hallottam 1-2 helyen, hogy a 14-16 már sok neki, inkább a nehéz súllyal 8-10 ...
2011. jún. 5. 08:53
 9/11 anonim ***** válasza:
attól még, hogy nem rángatod meg hajlongasz bele csinálhatod szarul. Akkor csinálod szabályosan ha érzed, hogy bicepszből megy a dolog és durran, nem lehet szabályos végrehajtást leírni, az mindenkinél más. Ismétlés szám sem adott, 30as sorokat is lehet tolni meg 8asakat is, érdekes nekem mindegyiktől durran, de biztos te csinálod szabályosan.
2011. jún. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem kell leszólni. :) eddig minden rendben volt, csak 2 hete nem működik a dolog.... de biztos én vagyok a hülye.
2011. jún. 5. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!