Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A következő testalkathoz...

A következő testalkathoz milyen edzést és étrendet ajánlanátok a nyárra?

Figyelt kérdés

~180cm magas vagyok (minimum 178cm, de mértek már 180cm-nek is, tehát ilyen 1-2 centi eltérés van)


86,9kg voltam legutoljára, reggel, éhgyomorral, egy szál boxeralsóban. (kicsit elkezdtem oda figyelni, hogy ne egyek éjszakára, valamint nap közben sem eszek fölösleges mennyiséget - 91kg-ról ennek hatására fogytam)


Nos a problémás területeim a következők:

has mindenképpen, valamint bicepsz-tricepsz környéke (vastag a karom, de nem szép formás a felkar rész, hanem látszik rajta, hogy kicsit hájas)


Karatéztam, szép kisportolt testalkatom volt, viszont kénytelen voltam abbahagyni (megszűnt az edzés, létszámhiány miatt), s az étel mennyiséget nem csökkentettem, ennek hatására felszedtem +15kg-ot.


Minden napos edzést szeretnék. Legfőképpen karate gyakorlatokat (különféle rúgások, nyújtás, futás, ütések, védések) fogok csinálni, DE emellett a következő eszközöket is tudom használni:


futópad,

kézi súlyzók (egykaros ~16kg-ig és kétkaros francia rúd ~50kg-ig),

leg magic,

lépcső (taposógép)



Szépséghiba a bicepszeimen, hogy a nagy mértékű fekvőtámaszozástól (napi 200-250 rövid idő alatt) a bedurrant bicepszeim megszakították a bőrt, így striás lett. Ezzel nem tudom, hogy mit kellene kezdeni. Van itthon shea vaj, valamint masszírozó gép és különféle masszázsolajok hozzá. Nap közben, ha jó az idő és tehetem félmeztelen vagyok, hogy normálisan barnuljak...


Nos nagyjából ennyi jutott eszembe, ha esetleg még valami információ szükséges, akkor kérjétek és írom! Köszi előre is a válaszokat.


2011. jún. 12. 20:57
 1/4 A kérdező kommentje:
Az talán fontos lehet még, hogy két hónapon belül 19 éves leszek és durván 15 hónapig karatéztam folyamatosan (maximum 5 edzést hagytam ki, még betegen is eljártam).
2011. jún. 12. 21:02
 2/4 A kérdező kommentje:
S még valami eszembe jutott! Hiába tudok fekvőtámaszozni, a mellizmaimon nem igazán látszik. Talán más állásban kellene, de az a baj, hogy nem igazán értek ezekhez... Valami jó ötlet?
2011. jún. 12. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok dolgot írsz nem is tudom mire válaszolok. Fussál heti 2x 10km-t + a fekvőnél váltogasd a kézfejeid távolságát. Minél jobban összezárod annál jobban tricepszre megy. Az étrended meg legyen ehhez hasonló :D http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..
2011. jún. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem akarok táplálékkiegészítőket szedni, inkább úgy érném el a kívánt testsúlyt és izomgyarapodást, hogy nem ennék meg akármit, s annak a mennyiségére is odafigyelnék. Valamiféle félig vegetáriánus étrend (amikor pl. csak hétvégén eszek húst..?) nem lenne egészséges? Nem kigyúrt akarok lenni, csak "fitt". Amolyan Norbi-szerű.
2011. jún. 13. 18:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!