Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Amerikai foci. Milyen posztra...

Krissz14 kérdése:

Amerikai foci. Milyen posztra rakhatnak? (többi lent)

Figyelt kérdés
kb.175cm magas vagyok és kb.65-70kg.én nem érzem magam gyors futónak de a többiek azt mondták hogy nem vagyok lassú de nem is vagyok gyors.vajon mien posztokra rakhatnak??
2011. jún. 14. 13:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdemes megnézned egy nfl meccset ott, ha jobban megnézed még a 135 kg ember is úgy fut mint, ha puskából lenne kilőve..

Hát amerikai focihoz ez a termet szerintem nem igazán előnyös viszont vannak posztok ahol talán jó lenne..Én vagy irányítot mondanák ( de ahhoz tehetség is kell:S tehát , hogy oda tudj figyelni csomó helyre stb, vagy futónak. Inkább futónak.

A többi poszthoz úgyis 90-100 kg kell.

És szerintem ezekbe lennél a legjobb.

2011. jún. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

mark86


a srác elvileg 14 éves. vagy nem? mert akkor nem hinném hogy 100kilónak kéne lennie.

2011. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most ha NFL szinten néznék a dolgot akkor kb többnyire alkalmatlan lennél. Legfeljebb RB vagy WR lehetnél, de magasabb testsúllyal. A magyar amerikai futball szegényes. Kevés az ember és egy embert több poszton is bevetnek. Ebből kiindulva RB, WR-nek simán mehetsz. A magyar amerikai futbbal-ban nem nagy a szórás -persze próbálják megválogatni (értsd: csak pozícióilag, egyébként minden ember kell) a srácokat. Szóval azt kell, hogy mondjam, hogy nem lehet megállapítani milyen poszton játszanál. Inkább érdemesebb lenne arról az oldalról nekifutni a dolognak ahol le van írva, hogy a postokhoz milyen adottság kell.

Példának néhány:


Nem mondanálak tehát téged egy amerikai focistának, de kellesz a csapatba. RB, WR, CB, S.

Lényegében a többi poszt már nem neked való.

A tight end-nek el kell bírni a védőfallal és a linebacker sorral. Ezeken a posztokon pedig finom egyének találhatók, 120-130 kg-al is. És a TE elsődleges feladata a blokkolás (persze van elkapó TE is).

AZ LB és a DL kilőve. OL szintén. QB nagy tehetség kell, magasság, nagyobb súly.

2011. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!