Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha mindennap futok/biciklizek...

Ha mindennap futok/biciklizek az inkább árt, mint használ?

Figyelt kérdés
Most kezdtem egy hete. Leginkább fogyni szeretnék, 6-7 kilót. Reggelente futok 15 20 percet, estefelé meg bringázok egy fél órát kb. Persze növelem az adagot, szépen lassan. De mindenhol azt olvasom, hogy 1 héten 3szor fuss, többi nap pihenő, de szerintem az borzasztó kevés, úgy érzem simán lehet minden nap. Ez káros?
2011. jún. 18. 17:02
 1/10 anonim ***** válasza:
nem káros
2011. jún. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
49%
Fújj!! Testmozgás! Vigyázz, mert bele fogsz halni :D
2011. jún. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 rimi2010 válasza:
Szerintem nyugodtan futhatsz és bicózhatsz minden nap, csak arra figyelj, hogy az izmaidat nyújtsd le utána. :)
2011. jún. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Mint mindent semmit sem szabad túlzásba vinni, azonban futni szerintem mindennap kellene főleg ha nem órákról van szó, addig nem káros a futás mig rendes cipőben futsz és kerülöd a betont

A biciklizésből szerintem még kevés is az a fél óra, én pl a bringát közlekedésre használom igy ki van lőve a napi 1- 1,5 óra biciklizés

2011. jún. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ha megnyugtat, bringásfutár koromban heti 5X 7-8 órát tekertem, nem lassan, fogyni mégse sikerült, sőt, híztam.
2011. jún. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, lehet mert összezabáltál mindent, vagy csak a testalkatod olyan, azért híztál.
2011. jún. 18. 17:43
 7/10 TOMAtm ***** válasza:

"Először is, a súlyzós edzés a 8-12-es ismétléstartományban rövid pihenőidővel párosítva hasznosnak bizonyult a tesztoszteron és a növekedési hormon kibocsátás növelése szempontjából. Ezek a fontos hormonok elősegítik a tiszta izomtömeg növelését, ami az anyagcsere szempontjából egy aktív szövet, és amely a nap 24 órájában égeti a kalóriákat. A zsírszövet ezzel szemben csak úgy ott van! Az aerob tevékenységek növelik a kortizol nevű katabolikus hormon termelődését, amely így ellentétes a tiszta izomtömeg növelési szándékunkkal. A kortizol továbbá elősegíti a szénhidrát megőrzést is és ösztönzi a zsír felhasználását. Ez ugyan elsőre jól hangzik, de olyan hatékony leszel tőle, mint egy Honda Civic, amely röpke 4 liter benzinnel elmegy 100 kilométert. És így majd te is olyan leszel, mint azok az emberek, akik minden alkalommal órákat töltenek a futógépen, de csak minimális mennyiségű zsírt használnak fel!"

Paul Chek - edző

sok sikert a futkosáshoz - a szervezet nagyon hamar hozzászokik az ilyen jellegű terheléshez mint aerob mozgás és nem fogsz fogyni sz*rt sem.intervallumos futástól lehet,de ott 170+ a pulzus tehát nem futsz hanem rohansz.

2011. jún. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nibeix77 válasza:
Igen a szervezet hozzászokik a terheléshez, ezért kell növelni a távokat új útvonalakat kiszemelni, váltakozó tempóban és terepen futni. Az egész testmozgásnak, legyen az bármi a rendszeresség és a fokozatos hozzászoktatás a lényege. Az első pár alkalommal még csak 2-3 km - eket tudsz futni, megfájdul a lábad, szúr az oldalad és csak ezekre a dolgokra koncentrálsz. Később ez elmúlik elég pár hét és meglepődsz mennyivel kitartóbb vagy, jókat gondolkozol futás közben és nem épp a kifulladás határán vagy. Akkor káros, amikor betegeden, vagy egy nap kemény munka után akarod eröltetni, mert dolgozik benned az elszántság.
2012. ápr. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Nibeix77 válasza:

Pár alap dolog, hogy látszon is a futás eredménye.

A fehér kenyeret, a cukrot és a zsíros ételeket elfelejted.

Ha reggel futsz, futás előtt ne reggelizz. Délután 17:00 után vagy semmit nem eszel, vagy csak gyümölcsöt. Nem árt valami normális zsírégetőt is megvenni ha van rá keret. Az élelmiszerboltokban, hipermarketekben kapható zsírégetőket és l carnitin tartalmú "üdítőket" el kell felejteni. Ilyesmit csak és kizárólag táp. kieg. boltokban, ott is csak a normálisat nem pedig a legolcsóbbat.

2012. ápr. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Na hagyjuk már az ilyen TomAM vagy ki féle akadémikus okoskodást! Igenis lehet fogyni a futástól méghozzá tisztességesen. Millió embert ismerek aki a rendzseres kocogással akár 20 kilót is ledobott. Nyilván nem lehet észnélkül zabálni mellette. Hülye dumák ezek. Bevitt kalória- elégetett kalória= testsúly. Azt lehet itt okoskodni hogy egy maxikói katuszfajta hajtását kell a szádban tartani és úgy végezni 34 celsius fokon 90 másodpercenként 7 ismétlést közben szénhidrátmentes ámbár magas fehérjekoncentrátumú italt kortyolgatni 5*7 percenként... Iskolapéldája a hülyítésnek!
2012. jún. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!