Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most mi az igazság a sportolás...

Most mi az igazság a sportolással/fogyással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Mikor ilyenekről olvasok, sose tudom eldönteni mit higyjek mivel mindenki mást mond. Van aki azt mondja, mozogj, és ne egyél össze minden szart, és akkor fogyni fogsz, valaki azt mondja, csak 30 perc aerob mozgás után kezdi el a test égetni a zsírt, sőt olvastam olyat is, aki azt mondta, hogy hiába futsz napi 1 órát akkor sem fogsz fogyni. Most melyik az igaz ezek közül?


Én tervezem, hogy elkezdem az első 5 km. edzéstervet, 6 hetes, mellette bringáznék meg ez az, de nem tudom érdemes e belevágni.


2011. jún. 19. 09:48
 1/4 TOMAtm ***** válasza:
én nem hiszek az aerob edzésben,a rendes súlyzózásban és a diétában hiszek,a diétában azért mert tudom h amennyit bevittem az kevesebb mint amennyit elhasználtam,a súlyzózásban pedig azért mert több kalóriát használok fel mint a futkosással és a pulzusom is az egekben van amikor nyomom a súlyokat.nekem sikerült 15 kilót leadni 2 hónap alatt mindenféle extrák nélkül már egyszer,erről tudom h működik,a kollégám pedig 10 éve bicajozik napi szinten sok sok órát-kilómétert és egyre dagadtabb,pedig nem eszik különösebben sokat.
2011. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy 30 perc aerob után kezdi a test égetni a zsírt azt felejts el, ezt Norbi találta, ki tökéletes "parasztvakítás" pont mint a rudija. A zsírégetés nem edzés közben történik hanem utána, előtte, alvás közbe stb...

Igen könnyen lehet, hogy van olyan, hogy 1 óra futás után sem fog fogyni az illető, mert úgy kajál.


Kulcs a megfelelő mennyiségű/minőségű mozgás és a helyes étrend (bár nagyobb a hangsúly a kaján). Ne kövess ilyen tömeg edzésterveket csinálj magadnak egyet. Pont ez a lényeg a diétánál is, mindenkinek mások az igényei nem lehet egyfajta étrendet mindenkire ráhúzni, egy biztos emelni kell a fehérjét, csökkenteni a szénhidrátot. A zsírral maradhat állandó, lényeg, hogy arról se feledkezz meg.

2011. jún. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ebből minden igaz. az utolsó állításod azért igaz, mert ott nincs szó kajáról. 30 perc az az intervallum amikor már kellően bemelegedett a test arra, hogy elkezdjen zsírt bontani. Az első meg úgy ahogy van igaz.
2011. jún. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Állati egyszerű a rendszer, úgy, ahogy előttem írták. Amíg TÖBB energiát használsz el mozgással mint amit BEVISZEL addig fogyni fogsz.


Én mondjuk önmagában a diétában nem hiszek, csak a mozgással együtt alkalmazva, de Auswitz óta tudjuk, hogy lefogyni úgy is le lehet ha keveset eszik az ember - kérdés mennyire egészségesen.


Amúgy láttál már kövér olimpikont? Na ugye, én sem. Pedig ők aztán ne tudd meg mennyit esznek. A mozgás a kulcs.

2011. jún. 19. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!