Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Boksz mellé súlyzós edzés?

Boksz mellé súlyzós edzés?

Figyelt kérdés

Szóval heti 3x járok bunyózni,de mellé kellene szerintem egy kis súlyzós edzés is,ehhez kellene valami edzésterv.

Köszönöm szépen előre is.


2011. jún. 19. 12:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

kérdezd meg az edzödet, hogy mit kell edzened a box mellé!


Ès ö mondja, meg megmutatja hogy mit, és elmondja neked szerintem.

2011. jún. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem,de Ő azt mondta nem kell,de mindenhol azt olvasom,hogy a súlyzós edzés minden sport alapja.
2011. jún. 19. 16:16
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

igen, jó hogy sérüléseket elkerüljél, stabilab izmokat kapsz satöbbi..


Sajnos nem értek se boxhoz vagy súlyedzéshez eleget hogy segítsek neked.. :(


De ha találsz itt valami edzéstervet csak rakjad be a box mellé, vad a box után ha ott van lehetőség erre,

vagy menjél el, egy szabad napon, vagy pár órával a box elött.

2011. jún. 19. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Van többfajta súlyzós edzésterv ökölvívóknak,küzdősportolóknak.

Van a köredzéses.Vagyis nyomsz egy sorozat fekvenyomást és már mész is mondjuk hátazni 1 sorozatot stb végigmenve az egész testen kb 10 gyakorlattal 3-4 körrel,pihenő csak a körök végén.

Aztán van Holyfield edzésterve-gugliba-heti 6 súlyzós edzés,napi fél óra.Ez hagyományos testépítő edzésterv csak a sorozatok rövidebbek 3x10-12.

És a kettlebell is jó rá.

2011. jún. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Pavel: a meztelen harcos <-- erőedzés

ketlebell, azt is adom!

2011. jún. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én kungfuzok. Kungfu sanda - erre keress jutubon. Szóval a súlyzós edzések nem férnek össze se a kungfuval, se a boxal. Az ilyen edzések megkötik az izmot, és lassabb leszel tőle, lassabban fogsz ütni. Ha versenyidőszakokra van bontva az évetek, akkor alapozó-időszakban súlyzózz, de inkább akkorse. Erősíts a saját súlyoddal, fekvőzz. Sokkal természetesebb.
2011. jún. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

1. lassítja?

2. rendes edzés (sok technikázás, nyújtás...) bekötnek az izmai? biztos??

3. "fekvő" gondolom támasz. mert az mit is erősít, vagy mit csinál azon kívül hogy zöld? 1kezes fekvő, azt adom, na de nehogy egy 100 kg fekvenyomás kevésbé legyen természetes mint szabályos egykezes fekvőtámasz gyakorlása.

2011. jún. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
igen, kötöttebbek lesznek, és igen, lassul. kíváncsi vagyok, hogy mindjuk egy erdei mennyit súlyzózik az uccsó 2-3 hétben, mert kb semennyit. fekvőt pedig nyom ;)
2011. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

értem.

köszönöm.

2011. jún. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Bruce Lee is végzett súlyzós edzéseket még is ő volt a leggyorsabb ember a világon. A súlyzós edzéstől nem leszel lassabb csak erősebb.
2011. jún. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!