Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportokat tanuljak...

Dávidhun kérdése:

Milyen küzdősportokat tanuljak, ha mma szabályrendszerbe akarok versenyezni? Box tapasztalatom van, most kezdtem a thai boxot. Kell földharc is, vagy Nagykanizsán van ahol álló meg földharcot is tanítanak? A kempóról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 28. 16:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szabadfogású birkózás.
2011. jún. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor egybe thai box meg szabadfogású birkozás, vagy nincsen olyan edzés vagy valami sportág amibe egyszerre tanulhatom az álló és a földharcot is?
2011. jún. 28. 16:29
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csináld így, thai box mellett a szabadfogású birkózás. Thai box mellett űzöd a szabadfogású birkózást 3 évig, ilyenkor már lesz egy kis földharc alapod és tisztában leszel a test-test elleni küzdelemmel is. Ez után jöhet a ju-jitsu vagy a brazil jiu-jitsu. De előtte mindenféleképpen birkózzál mert az az alapja, és mivel bokszoló voltál, nincs semmi kis tapasztalatod sem földharc téren.
2011. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Némi földharc tapasztalatom is van még régebben judoztam, csak most komolyabban akarom venni a dolgot és ezen a környéken nem tudok olyan helyet ahol egybe tanítják pedig jó lenne, mert így napokra lebontva sok edzés lesz, de ha nem lesz más ez lesz.
2011. jún. 28. 16:37
 5/12 A kérdező kommentje:
Csak a judo nem jön be nekem, ezért érdeklődtem más földharc iránt.
2011. jún. 28. 16:41
 6/12 anonim ***** válasza:
A judo azért az más, nem rossz, de ott nem lesz egyszerű dobálni őket és a judo az inkább a földrevitelekről szól. A legtöbb MMA-s szabadfogású birkózással kezdi az alapokat a földharchoz, pár év birkózó edzés után váltanak át brazil jiu-jitsura, ami már komolyabb szintű földharc. A birkózás azért is jó, mert növeli a fizikai erődet, az állóképességedet valamint gyors és robbanékony leszel tőle, ahhoz, hogy földharcban megtudj csinálni olyan brazil jiu-jitsu technikákat amivel lekopogtatod az ellenfeledet, ahhoz előbb le kell birkóznod őket a földre, és itt jön képbe a birkózó tudás. Hidd el hasznos lesz.
2011. jún. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz. Igazából én is erre gondoltam, mert utána jártam milyen küzdősportok vannak erre fele (box, karate (shotokan, kyo),judo, birkózás, kick box, thai box, Inosanto Kali, Jeet Kune Do). Csak örültem volna, ha van olyan edzés ahol egybe tanítják Kanizsán, mert Kaposváron, Pécsett van csak nem bírnám anyagilag a bejárást.
2011. jún. 28. 17:03
 8/12 anonim ***** válasza:
Akkor csináld úgy ahogy leírtam.
2011. jún. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2011. jún. 28. 17:11
 10/12 anonim válasza:

Szerintem ha van lehetőséged járj (brazil)jiu-jitsu eddésre azt használják legtöbször az MMA-ban. Én is kiprobálnám magam egy mma versenyen csak sajnos nincs lehetőségem.

sok sikert!!!

2011. jún. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!