Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportokat űzők! Hogyan...

Küzdősportokat űzők! Hogyan zajlik nálatok egy edzés?

Figyelt kérdés

Ősztől ha lesz rá pénzem tervezem hogy elkezdek valamilyen küzdősportot tanulni (box, kickbox, thai box meg még akármi szóba jöhet, aztán majd kipróbálom őket).


A kérdésem főleg a ,,kezdő-időszakra" vonatkozik, és főleg az első pár órára. Gondolom nem egyből egymást püfölik először az emberek, de általánosságban hogyan zajlik az edzés, míg eljutnak akármilyen küzdősportban odáig, hogy már egymás ellen gyakorolnak?


Köszi előre.


2011. máj. 13. 21:36
 1/7 anonim ***** válasza:

ugrálókötelezés

átmozgatás,bemelegítés

árnyékolás

reflex gyakorlatok

bunyó csak kéz

páros gyakorlatok

bunyó kéz láb

nyújtás


Francia Boksz egyébként.Az első edzésen is kesztyűznöd kell.A sparring a legfontosabb része az edzésnek mindig van.

Persze egy kezdőt senki bánt komolyabban az edző is folyamatosan figyel,de azért érezned kell,hogy miről is van szó.

2011. máj. 14. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én boxolok és kiscsikó koromban így nézett ki egy edzés:

futás

bemelegítés

árnyékolás

aztán segítettek elsajátítani az alapvető mozdulatokat, ütéseket, alapállást először csak így a levegőben majd pedig a zsákon is

aztán ugrálókötelezés

én 2-3 hónap alatt jutottam olyan szintre, hogy kesztyűzni kezdtem, de ahhoz neked is akarnod kell!!!

2011. máj. 14. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


És sparring-nál milyen erővel ,,ütitek" egymást? Csak mert ahogy neten nézek videókat, elég szépeket bevisznek egymásnak...

2011. máj. 14. 12:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez teljesen egyéni,hogy mekkora erővel megy.

Van aki megőrül,megy neki a másiknak aztán csodálkozik,ha le lesz ütve,de az átlag sparring olyan 50-80%os erővel megy.

Kezdőknél persze az egész gyakorlás jellegű az ellenfél figyel rád,hagy kibontakozni,hogy tudj te is gyakorolni.

Első voltam.

2011. máj. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
én a második vagyunk, nálunk még az elején nincs sparring, inkább ütés védés, hogy az alapokat tanuljuk meg, aztán meg ha már eljön az idő, akkor hát tényleg a maximumnak a fele vagy 75%-a mondjuk szerintem ez kedv függő is, meg hogy mennyire vagy összeszedett
2011. máj. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Bemelegítéssel kezdődik az egész és nyújtás,álltalában mindegyik így indul. Nem kell aggódnod,hogy már az elején elvernek ugyanis mindenki vigyáz a kezdőkre. Énis :)

Kb 2-3 hónap mire például megtanulsz normálisan kesztyűzni. De szerintem lesz ugyanugy pusztakéz,erőnlét vagy ha esetleg MMA féleség akkor dobások is. De ne aggódj ezek miatt. :) Bátran indulj neki!

2011. máj. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:)
2011. máj. 24. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!