Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen küzdősportokat ajánloto...

Milyen küzdősportokat ajánlotok amivel elég hamar hatásos eredményt lehet elérni?

Figyelt kérdés

Eddig ezeken gondolkoztam: Krav-maga, Thai-Box, Kick-box

Ezekről elég jókat hallottam de ha tudtok jobbat nyugodtan írjátok le.


2011. jún. 16. 23:08
1 2
 1/12 anonim válasza:
Mit értesz a hatásos eredmény alatt? Azt hogy külsőleg jól nézz ki vagy azt hogy hamar megtanulod úgymond "alkalmazni" a küzdősportot? Ha az utóbbi akkor a krav magát ajánlom hiszen az külön ugye az önvédelmi, támadási technikákra megy rá, elvileg hamar el lehet sajátítani, viszont elég kemény. a thai-box az nem az önvédelemre van kitalálva, hanem ott a sport a lényeg, tehát meghatározott lépések technikák vannak amikkel akkor találkozol ha versenyszerűen küzdesz valakivel, de valószinüleg az utcán vagy egy kocsmai verekedésben nem fogsz. ellenben ha nagyon jól kitanulod (ami viszont évekbe is telhet) akkor biztosan tudod alkalmazni verekedésben is és ez is elég durva és hatásos hiszen itt térd és könyök is használatba van véve. a kick-boxról sajnos nem tudok nyilatkozni, mert én csak thai-boxolok, de az nagyon átmozgat és nagyon jó. remélem segítettem.
2011. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ma 23:20

Köszönöm a válaszodat, a hatásos eredmény alatt azt értem, hogy ha az utcán megtámadnának vagy verekedésre kerülne a sor tudjam alkalmazni. Ezért is nagyon tetszett a krav-maga amikor először hallottam róla, de nem tudom hogy mennyire hatásos, hogy tényleg úgy lehet e alkalmazni.

2011. jún. 17. 00:02
 3/12 anonim ***** válasza:
A krav maga egy önvédelmi rendszer, de a kerék újra feltalálásának tartom. A harcművészetek sokkal kiforrottabb mozgás anyaggal rendelkeznek én személy szerint a jujutsu-t ajánlom utcai önvédelem célra. A thai-box lehet, hogy jó kocsmai bunyóba, de amint előkerülnek a kések szerintem többet árt, hogy ringbe megszokta az ember az adok-kapok-ot és nem érzi annyira az ütést bátran beleáll. Ha jönnek a kések akkor nem a leghasznosabb.
2011. jún. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Neutronlovag írt, amíg én vizsgáztam. és a színtiszta igazság és tudás árad szavaiból!


Valóban, a kravba összepakoltak mindenféle harctechnikát, mindenféle alap nélkül, egyszerűen az alapok hiánya bekorlátozza a képességeiket! és legyen egy kicsit szakszerűbb vélemény: önvédelmet tanítanak / gyakorolnak, de a technikáikat nem tudják alkalmazni önvédelmi szituációban! egy késharcos ismerősöm mondta, nincs ok kételkedni benne. még az izraeli katonai krav sem elég, pedig erősebb képzés mint amit itthon találhatsz.


a sportokat meg hagyd meg a footballistáknak, nőknek akik fitnesselni akarnak. ma, Magyarhonban ez a színvonal. és semmi képp sem utcára felkészülés.


jitsu, én még kungfut is ajánlanék, de meg kell nézni hogy ki tanít és mit tud, mert főleg sz.r edzések vannak. azt meg ugye minek, annyi erővel kravozni is lehetne.

2011. jún. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha ez tényleg így van hogy a krav magat nem lehet alkalmazni az életben akkor ahoz meg elég drága. Úgy tudom havonta kb 8000FT
2011. jún. 17. 19:56
 6/12 anonim ***** válasza:

Néhányszor már leírtam, most is leírom:

Első küzdősportnak a sima mezei ÖKÖLVÍVÁS! Nem a mindenféle keleti hókuszpókusz, meg zsidaj pénzlehúzó krav maga, meg a mostanában divatban levő BJJ, hanem a sima ÖKÖLVÍVÁS! Hogy miért? Hát azért, mert amikor bunyózol, akkor ösztönösen a kezedet használod, és/vagy dulakodsz, és nem a mindenféle köríves rúgásokat, láncütéseket, karcsavarásokat fogod tolni. Ezek a technikák edzőteremben, nyugodt körülmények között, lassan gyakorolva, úgy hogy a partner vigyáz rád, tehát "labor" körülmények között mennek, de amikor az utcán/kocsmában/bárhol megtámadnak, akkor nem fogod tudni ezeket a technikákat alkalmazni, mert az ellenfél nem fog rád vigyázni, nem lassan fog ütni, nem olyan technikával fog ütni, amit az edzésen gyakoroltok, stresszhelyzetben leszel, nem fog megegyezni helység ph értéke, páratartalma, stb..., tehát nem tudod alkalmazni ezeket a technikákat. Mint már leírtam, az ember, amikor bunyózik akkor ösztönösen üt, és dulakodik. Ja, és ha valaki azzal jönne, hogy "dehát ha késsel/viperával/fakanállal, támadnak meg, akkor mihez kezdesz a boksszal" dumával jön,

azt szomorúan fel kell világosítsam arról, hogy ha késsel támadnak rád, akkor se a krav maga, se semmilyen harcművészet nem véd meg! Ilyenkor a legjobb önvédelem a 200 méter sprint.

Tehát, ha rám hallgatsz, akkor boksz, esetleg, ha bírod anyagilag, és fizikailag még birkózás, és ha késsel, és/vagy többen támadnak rád, akkor spuri!

2011. jún. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ha késes ellenséged van onnatól jegyzik csak igazán a harcművészetet. ott már számít hogy vajon mennyire is érzed a távolságot, és elég gyors vagy-e. annyiban nem értek egyet az előzővel, hogy ha fegyveres támadód van, akkor már nem önvédelemről van szó.. sőt.. én pacifista vagyok, mégis önvédelmet csak tanítok, mert szép szó. mindenféle utcai harc harc, és nem "önvédelem". ha késsel támadnak feléd akkor torkod zúzod és még fölföd egyszer rátiporsz a nyakára. ilyen nincs boxban.. a többivel személy szerint egyetértek.


Krav meg persze hogy nem ér meg 8000 forintot.

én is max. a pénz miatt végeznék el egy instruktorit, egyszer.. divatos, és lehet vele keresni xD

2011. jún. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

sokkal többet is megér a krav maga.

erre majd akkor fogsz rájönni, mikor megtámadnak az utcán és kisujjból lerendezed az illetőt 5 mp alatt. és lehet még sokat is mondtam.

2011. jún. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
ja amúgy meg számolj már utána: 8000 egy hónapra, ami ugye 8 alkalom (mivel hetente 2× van) tehát 1000 ft alkalmanként. sok???
2011. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
normális képzésért nyilván nem lenne sok.
2011. jún. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!