Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért hal meg annyi fiatal...

Miért hal meg annyi fiatal sportoló?

Figyelt kérdés
Az én véleményem a következő: Nagy részük szívprobléma miatt halt meg. Szerintem mindenki nem született közülük szív vagy egyéb más problémával. Elképzelésem szerint ez a túlterheltség miatt alakul/alakult ki náluk. Fizikailag elég megterhelő lehet sportolónak lenni. Ti hogy gondoljátok? Szerintetek azok a sportolók, akkor is meghaltak volna, ha nem sportolnak?
2009. márc. 27. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

tényleg túl vannak terhelve...

nem tudok mást hozzáfűzni, főleg, hogy tök kóma vagyok.....

2009. márc. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
a sportolók emberfeletti teljesítményeket hoznak mindig. emberfeletti teljesítményt meg egy ember szimplán nem tud elérni. remélem rájötél mire gondolok. de ez nem bűn hiszen az emberek követelik tőlük,h ezt csinálják! ha még mindig az 1940-es évek világrekodjai lennének ki érdekelne a sport? főleg ha ebből tartasz el egy családot akkor mégtöbb felelősség ami nyomja a sportolót.
2009. márc. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
100%

Igen, a sportolók nagy terhelésnek vannak kitéve. Nagy terhelés alatt a legkisebb problémák is kiütköznek. Igen, akkor is meghalt volna ha nem sportolt volna. A sportban mindenki a legjobbra törekszik, és ez rendszeres és nagy terhelést jelent. Egyszerűen nem mindenkinek a szervezete viseli el ezt, valamint vannak apró rendellenességek, elváltozások, melyek okozhatják a halál okát. Nem minden sportoló van "életveszélyben", de szerintem a sportolók felénél ha durván is hangzik de bármikor bekövetkezhet hasonló probléma. ha meg %-os arányban vetítenénk le a dolgot lehet nem is lenne nagyobb arányban az élsportban elhunytak száma mint az egyéb területen...


Ha egész nap otthon ülsz a kanapén lehet nem így halsz meg, persze a sportban lehetne szabályozni a terhelést, de akkor az már nem sport, mindenkinek más a küszöb, ez így fog maradni.


A teljesítmény fokozó szerek sem használnak valószínűleg...

2009. márc. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az a véleményem, hogy nagyon nagyon, túlságosan túlterhelik a szervezetüket.. ha érzik hogy már nem bírják, bevesznek vmi "csodaszer"-t, amitől nem érzik hogy fáradtak, vagyis igazából elnyomják a testük jelzéseit hogy már túlhajtottak, és a szervezet nem bírja ezt az emberfeletti hajtást. Ha ezt sokáig csinálják, a szervezet egy idő után benyújtja a számlát.
2009. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, azt is megfigyelted, hogy főleg olyan sportolóknál jelentkezik ilyen probléma, ahol nagy a fizikai megterhelés (tehát pl. sportnak számít a lövészet is, ott ez mégis elmarad). Nyilván nagy a megerőltetés, ők erre tették fel az életüket, nem biztos, hogy mind szed szteroidokat, attól függetlenül a szervezet teljesítménye korlátozott, ez a karrierjük, de azért vannak még olyan sportolók, akik megélték az idős kort (Öcsi bácsi pl.).
2009. márc. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Most olvastam a neten, hogy a 35 év alatti élsportolók szívhalál-kockázata ötszörös az átlaghoz képest, de ennek a 90 %-át ki lehetne szűrni, mert van náluk valamilyen többnyire veleszületett szívrendelenesség, ami az óriási terheléssel párosulva halálhoz vezet. Hogy miért nem szűrik ki? Kérdezd meg talán Papp Lajost! Mert a sportoló nagyon akar sportolni, és kikunyerálja, mert az orvos "megértő", mert mindenki az eredményt és a vele járó pénzt hajszolja stb.
2009. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagy a követelmény,és azt nehéz teljesíteni doppingszerek nélkül.És ha nincs szerencséje kikészül a szíve.Gondolj bele az az amerikai úszóba az olimpián.8 aranyérem...Kizárt dopping nélkül.Kiváncsi vagyok meddig él.
2009. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert az élsport egyáltalán nem egészséges, és penge élen táncolnak a teljesítmény tekintetében. Még akkor is ha kihagyjuk a játékból a doppingot.
2009. márc. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
vki írta,h kizárt dopping nélkül a 8 aranyérem úszásban. sztem az is kizárt,h a medencében akárki is tiszta lett volna.
2009. márc. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
100%
Igen, egy szó: dopping. Szerencsétlenek olykor nem is tudják, mit is csinálnak velük..
2009. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!